Farming Simulator 22 - darmowy dodatek precyzyjnego rolnictwa

Już wkrótce wirtualne rolnictwo stanie się jeszcze bardziej kompleksowe dzięki wprowadzeniu szeregu technik precyzyjnego rolnictwa, zebranych razem jako darmowy pakiet DLC do gry Farming Simulator 22.

Zainicjowany w 2020 przez firmę John Deere i finansowany przez EIT Food, europejską Instytucję Innowacji i Technologii w przemyśle spożywczym, dodatek do najnowszej wersji gry ukaże się 19 kwietnia na PC i konsole, wprowadzając elementy wzbogacające rozgrywkę i wirtualne farmy w czujniki upraw, systemy badające środowisko oraz wiele innych funkcji.

Nowe mechaniki rozgrywki

Podkreślając znaczenie redukcji wpływu rolnictwa na degradację środowiska naturalnego darmowe DLC wprowadzi szereg elementów, takich jak czujniki upraw oraz nowe sposoby na siew, zwalczanie chwastów oraz dawkowanie nawozu. Dodatkowo wprowadzone systemy badające środowisko pomogą zrównoważyć wydajność upraw oraz rozwój gospodarstw dzięki wykorzystaniu inteligentnych technologii.

Reklama

Pierwsza wersja dodatku precyzyjnego rolnictwa ukazała się w grze Farming Simulator 19 i wprowadziła rodzaje gleb, pobieranie próbek ziemi, zmiany w nawożeniu oraz analizy ekonomiczne. Wszystkie wymienione funkcje powrócą udoskonalone w Farming Simulator 22. Dla przykładu gracze będą mogli kupić odpowiednie mapy glebowe, co pozwoli zaoszczędzić czas na samodzielnym pobieraniu próbek i analizowaniu ziemi.

Projekt finansowany przez UE mający na celu szerzenie wiedzy

Pierwszy dodatek precyzyjnego rolnictwa do Farming Simulator 19 okazał się wielkim sukcesem i został pobrany ponad milion razy. Projekt finansowany przez EIT Food i wprowadzony w Farming Simulator 22 ma na celu dostarczenie wiedzy na temat technologii zrównoważonego rolnictwa oraz zwiększenia świadomości w temacie ochrony środowiska.

W projekcie uczestniczą także inni partnerzy z Unii Europejskiej: Uniwersytet w Hohenheim (Niemcy), Uniwersytet w Reading (Wielka Brytania), Grupo AN (największa firma zbożowa w Hiszpanii) oraz Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk.

INTERIA/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Farming Simulator 22
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy