Reklama

Farmersi.pl: Darmowa gra ucząca biznesu

Naucz się zyskownie inwestować i poczuj smak prawdziwej rywalizacji! Poznaj grę ekonomiczną, w której nauczysz się tego, czego w szkole nie uczą, a w życiu się przydaje - czyli jak dużo zarabiać?

Jest cała masa gier przeglądarkowych, które przyciągają ładnymi grafikami i natrętnymi reklamami. Niestety zwykle okazuje się, że gra nie jest tak atrakcyjna jak się poczatkowo wydaje - w praktyce polega na powtarzaniu tych samych czynności, a o zwycięstwie decyduje ilość czasu spędzonego przed monitorem i dokonane płatności. Bystre osoby, które oczekują przyjemnej i ambitnej zabawy, powinna zainteresować wyjątkowa pod wieloma względami, polskiej produkcji gra ekonomiczna Farmersi.

Reklama

Nazwa początkowo może być nieco myląca - gra Farmersi ma tyle wspólnego z rolnictwem co matematyka z jabłkami - można uczyć się dodawania na jabłkach i jak widać można uczyć się prowadzenia biznesu na krowach i kukurydzy.

Mamy tu do czynienia z Dzikim Zachodem, więc od czasu do czasu słuszność własnej sprawy należy wesprzeć również rewolwerem. Tak jak w rzeczywistości, w grze występują także zdarzenia losowe - susze, napady Indian, szarańcza - są one odzwierciedleniem rzeczywistości, która nas otacza np. krachu na rynku walutowym.

Gra w prezesa rozwijająca myślenie

Grać w Farmersów może każdy i to zupełnie za darmo. Potrzebna jest tylko przeglądarka internetowa, otwarta głowa i minimum 15 minut dziennie. W grze wcielamy się w postać farmera na Dzikim Zachodzie, czyli na terytorium USA w połowie XIX wieku. Naszym zadaniem jest handel dobrami wyprodukowanymi na farmie oraz inwestowanie w ziemię, bydło i nieruchomości.

Na starcie rozgrywki wszyscy gracze mają jednakową sytuację, ale już po paru turach wyniki mocno się różnią. Wszystko zależy wyłącznie od decyzji podejmowanych przez graczy. Rozbudowane rynki i możliwości inwestycyjne sprawiają, że każda rozgrywka jest niepowtarzalna.

Podczas gry ustalamy ile ziemi przeznaczyć na pastwiska, a ile na uprawy czy kupić krowy, czy może lepiej ubić je na mięso, a pieniądze zainwestować w bar lub kuźnię. Każda tura to jeden rok w grze - krowy rozmnażają się, dają mleko, zbieramy plony i sprzedajemy je na rynku lokalnym lub eksportowym, wspólnym dla wszystkich graczy.

Oprócz zabawy i rywalizacji, gra ma wysokie walory edukacyjne - w praktyce dowiadujemy się jak działają rynki, jak inwestować, zarządzać finansami i rozpoznawać trendy rynkowe. Uczymy się tego, czego nie nauczy nas państwowy system edukacyjny - jak prowadzić biznes i zarabiać więcej niż inni.

Gra inna niż te, co znasz...

Farmersi to zupełnie inna gra niż większość dostępnych gier "przeglądarkowych". To gra turowa, w której przeliczenia mogą następować co 4 lub 8 minut oraz co 12 lub 24 godziny. Dostępnych jest ok. 50 miast, różniących się parametrami rynków i liczbą graczy biorących udział w grze (od 2 do 18 jednocześnie). Wybierać można także spośród pięciu różnych celów rozgrywki.

Oprócz rozgrywek standardowych dostępny jest scenariusz fabularny Wild West i Puchar Dzikiego Zachodu. Jeśli ktoś lubi towarzystwo i czuje potrzebę bliższej współpracy, ma możliwość dołączenia do jednej z wielu drużyn i grania w trybie drużynowym, mając na celu wynik całego zespołu, a nie tylko swój indywidualny.

Można prowadzić jednocześnie kilka rozgrywek, a po każdej zakończonej grze gracze zdobywają punkty doświadczenia (PD). Wraz ze zdobywaniem PD gracze otrzymują dostęp do bardziej rozbudowanych miast, gdzie jest więcej możliwości inwestycyjnych, a gra jest dłuższa i trudniejsza.

Gra Farmersi to jedna ze starszych gier w polskim internecie - powstała już w 2006 roku! Od tego czasu zarejestrowało się w grze prawie 300 tys. graczy i rozegrano ponad milion rozgrywek! To gra wymagająca myślenia i może na początku wydawać się trudna, ale naprawdę warto spróbować.

Aby rozpocząć grę, wejdź na http://farmersi.pl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama