Reklama

Far Cry 7 będzie grą sieciową?

​Dopiero co do sklepów trafił Far Cry 6, a w sieci pojawiają się już pogłoski dotyczące kolejnej odsłony serii. Wygląda na to, że "siódemka" może wnieść wyczekiwaną przez wielu rewolucję.

Niewykluczone, że prace nad Far Cry 7 już trwają, a nawet jeśli jeszcze się nie rozpoczęły, to Ubisoft na pewno rozważa już różne scenariusze. Jednym z najbardziej prawdopodobnych ma być ten, który zakłada, że seria pójdzie w kierunku rozgrywki sieciowej. Co prawda multiplayer to nie całkowita nowość w tym cyklu, ale tym razem ma chodzić o zdecydowany skok w kierunku zabawy online.

Stephen Totilo - dziennikarz, który kiedyś pracował dla serwisu Kotaku, a obecnie jest związany z Axios - pisze w jednym z ostatnich artykułów, że Ubisoft najwyraźniej wie, iż musi doprowadzić w serii Far Cry do rewolucji. Oczekują tego gracze i recenzenci (w tym autor naszej recenzji), którzy narzekają na odtwórczość w jej kolejnych odsłonach.

Reklama

Totilo twierdzi, że zdecydowany powiew świeżości mamy poczuć w Far Cry 7, choć spodoba się to tylko graczom nastawionym na zabawę przez sieć. Twórcy mają rozważać przeniesienie akcentów w rozgrywce na multiplayer.

Co ciekawe, już w Far Cry 6 możemy zauważyć zainteresowanie Ubisoftu sieciową zabawą. Chodzi nie tylko o możliwość przejścia całej kampanii fabularnej w kooperacji, ale także o liczne kody QR, które odnajdujemy podczas eksploracji świata gry i które sugerują że w przyszłości twórcy mogą wprowadzić dodatkowy tryb multiplayer.

Jason Schreier z portalu Bloomberg stwierdził w czerwcu w swoim podcaście, że siódma odsłona serii Far Cry może podążyć w zupełnie innym kierunku. Pokrywałoby się to też z innymi planami Ubisoftu. To niemal pewne, że francuski gigant chce uczynić z cyklu Assassin's Creed grę-usługę, być może na wzór Grand Theft Auto Online oraz Sea of Thieves.

Far Cry 6 trafił do sklepów 7 października. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej (kinowej), na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje