Far Cry 6 z nietypowymi kompanami - krokodyl w ubraniu i niepełnosprawny pies

​Far Cry 6 przenosi graczy na karaibską wyspę Yara, gdzie fikcyjny naród rządzony jest przez dyktatora Antoniego Castillo. Obalenie faszystowskiego reżimu wymaga wsparcia, a oprócz mnóstwa postaci pobocznych, które mają pojawić się w trakcie gry, gracze będą mogli zabrać ze sobą do walki kilku zwierzęcych towarzyszy i to bardzo nietypowych.

Po długim opóźnieniu Far Cry 6 ma zadebiutować na rynku w październiku tego roku. Ubisoft obiecał, że szósta odsłona pierwszoosobowej serii akcji z otwartym światem odbędzie się na największej jak dotąd mapie, a niedawny pokaz rozgrywki Far Cry 6 pozwolił przyjrzeć się nieco bliżej mieszkańcom Yary, w tym naszemu protagoniście (Dani), niektórym postaciom drugoplanowym i uroczemu wiernemu psu o imieniu Chorizo.

Jest to jamnik z paraliżem tylnych nóg, przez co korzysta z protetycznych kół, w komplecie z małym wózkiem do przewożenia zapasów, z których skorzystamy w trakcie naszej rewolucji.

Juan Cortez, były szpieg KGB, służy jako mentor gracza w Far Cry 6, pomagając mu rozwijać się jako partyzancki bojownik. Sam Juan ma jako wiernego towarzysza Guapo, czyli okrutnego krokodyla.

Reklama

Choć ten nie jest taki milutki jak Chorizo, Guapo to modniś, który spędza czas przy barze z Juanem, ubrany w przewiewną koszulę. Może się on udać na misję z graczem, aby brutalnie rozrywać ludzi Castillo.

Co oczywiste jamnik nie jest psem obronnym (choć tworzy fajny przedmiot kolekcjonerski Far Cry 6 z prawdziwego życia) i robi raczej za maskotkę gry, dlatego też znajdziemy jego figurkę w edycji kolekcjonerskiej.

Chorizo ​jest niezaprzeczalnie uroczy, co prawdopodobnie pomaga odwrócić uwagę żołnierzy wroga, umożliwiając graczowi potajemne likwidowanie strażników. Masywny krokodyl, zwłaszcza taki w ubraniu, nie nadaje się do akcji stealth i ten przyda się w bardziej bezpośrednich starciach.

Far Cry miał już wcześniej zwierzęcych towarzyszy, a system Fangs For Hire z Far Cry 5 jest praktycznie tym samym co Amigos w Far Cry 6. Chorizo ​​i Guapo to jedyni dwaj zwierzęcy towarzysze ujawnieni do tej pory w podstawowej grze, chociaż Biała pantera o imieniu Szampan będzie dostępna jako część DLC o nazwie Vice Pack. Nie wiadomo jeszcze, czy po premierze tropikalnej piaskownicy Far Cry 6 otrzymamy kolejnych pomagierów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy