Reklama

Far Cry 6 - sporo szczegółów w najnowszym zwiastunie

​Nowy, ponad 6-minutowy trailer do najnowszego dzieła Ubisoftu zdradza sporo szczegółów dotyczących nadchodzącej produkcji. Dowiemy się z niego z czym będzie musiał się mierzyć gracz, gdzie szukać sprzymierzeńców i jakimi środkami może osiągnąć cel - obalić dyktatora.

Choć sama seria Far Cry przypomina trochę Yarę z pierwszych słów zapowiedzi: "This is Yara. An island nation frozen in time" i właściwie wszystko, czym może nas zaskoczyć pokazała już w kilku poprzednich odsłonach, to Far Cry 6 zdaje się robić to na niespotykaną do tej pory skalę. Wszystkiego jest więcej. Czy lepiej? To się okaże.

Na pewno ciekawym szczegółem jest sam dyktator. Dowiadujemy się, że na wyspie pracuje nad... lekiem na raka. Co prawda będzie starał się go wykorzystać jako walutę przetargową w negocjacjach z resztą świata, ale - jeśli zostanie to dobrze wykorzystane fabularnie - może sprawić, że sama postać będzie niejednoznaczna i być może postawi przed graczem różnego rodzaju dylematy moralne. Ubisoft pokazał w przeszłości, że potrafi stworzyć ciekawe historie. Oby tak było i tym razem.

Reklama

A wracając na ziemię. Dani spotka kilka różnych frakcji, dla których będzie mogła lub mógł pracować (możemy wybrać płeć głównego bohatera, a to nie wpływa w żadnym stopniu na fabułę). Zwiedzi przy tym największą w serii mapę (co ciekawe, na horyzoncie nie widać wież). Wykorzysta do tego pojazdy, śmigłowce, samoloty i lekko tylko starte trampki. Oprócz tego zasiądzie za sterami wozów bojowych - tak, tak, w czołgu też. Będzie odkrywać tajemnice wyspy i zdobywać zasoby, które następnie wykorzysta do rozbudowy kryjówek (cześć Ezio).

Sam główny bohater, czy bohaterka wydaje się ciekawszy niż postacie, w które przyszło nam się wcielać w przeszłości. Zaangażowany w sprawę, w końcu występuje w cutscenkach i miejmy nadzieję, że będzie świetnie napisanym kontrcharakterem dla dyktatora. O tego drugiego nie musimy się martwić choćby dlatego, że zagra go Giancarlo Esposito.

Na Far Cry 6 przyjdzie nam czekać jeszcze tylko niecały miesiąc. Gra pojawi się na Amazon Luna, PC, PS4, PS5, Stadia, Xbox One, and Xbox Series X/S.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje