Reklama

Far Cry 6: Organizacja PETA chce usunięcia walk kogutów

​Ubisoft w ogniu krytyki. Organizacja PETA krytykuje twórców Far Cry 6 i domaga się usunięcia jednej z minigier.

PETA - czyli People for the Ethical Treatment of Animals (pol. Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) - to międzynarodowa agencja non-profit dbająca o interesy zwierząt. Jej przedstawiciele domagają się od twórców Far Cry 6 usunięcia minigry w postaci walk kogutów albo przynajmniej przygotowanie jej mniej agresywnej alternatywy.

Gracze zwracają uwagę, że jest to z paru powodów absurdalne. Po pierwsze dlatego, że Far Cry 6 to gra przeznaczona wyłącznie dla osób dorosłych. Ostrzeżenie widać doskonale już na okładce. Po drugie dlatego, że walki kogutów opracowane przez Ubisoft nie są aż tak brutalne, jak w rzeczywistości. Na ekranie nie oglądamy rozlewu krwi typowego dla tej "dyscypliny sportu".

Reklama

Po trzecie należy pamiętać, że akcja Far Cry 6 toczy się na fikcyjnej wyspie Yara, inspirowanej Kubą. A walki kogutów są raczej nieodłącznym elementem kubańskiej kultury. Wreszcie po czwarte - PETA nie zwróciła uwagi na to, że podczas zabawy możemy strzelać czy atakować maczetą najróżniejszych przedstawicieli miejscowej fauny, tylko na minigrę, w której żadne ze zwierząt nie zostaje nawet okaleczone.

Far Cry 6 trafił do sklepów 7 października i został przyjęty... umiarkowanie ciepło. W portalu Metacritic średnia ocen wystawionych przez serwisy branżowe wynosi 7,5/10. O wiele gorzej ocenili najnowszą produkcję Ubisoftu sami gracze. Wersja konsolowa obrywa za oklepaną formułę, nudne zadania, powtarzalność czy opustoszały świat, a wydanie pecetowe dodatkowo za kiepską optymalizację.

Nic dziwnego, że Ubisoft prawdopodobnie planuje rewolucję przy okazji kolejnej odsłony serii. W sieci pojawiają się doniesienia, że Far Cry 7 powstaje jako gra przeznaczona do zabawy wyłącznie przez sieć.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy