Reklama

Far Cry 6 na zwiastunie fabularnym. Poznajcie motywacje bohaterów

​Powoli wchodzimy w ostatnie miesiące roku, co oznacza wysyp dużych hitów AAA. Jednym z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych tytułów jest niewątpliwie Far Cry 6, który doczekał się nowego zwiastuna fabularnego na Gamescom.

Opublikowany materiał rzuca nieco więcej światła na antagonistę gry, Antona Castillo i protagonistę, Daniego Rojasa. Zwiastun zdradza także nieco więcej na temat historii Far Cry 6. Trailer rozpoczyna się wywiadem z Antonem Castillo, opisującym niektóre wydarzenia, które miały miejsce w Yara podczas wydarzeń z gry. Zdaje się, że Castillo korzysta z niewolniczej pracy do stworzenia Viviro, leku na raka pochodzącego z tytoniu. Dyktator wydaje się zdeterminowany, by odbudować Yara w postaci raju na ziemi, bez względu na koszty, w tym w ludziach.

Reklama

Materiał ujawnia również, że Anton Castillo sam był niewolnikiem, zmuszonym do ciężkiej pracy przez 15 lat. Został uwięziony w wieku 13 lat, czyli w wieku, w którym znajduje się jego syn, Diego Castillo, który najwyraźniej odegra kluczową rolę w narracji Far Cry 6. Anton spędza większość zwiastuna, próbując zmienić swojego syna w kolejnego dyktatora, co prawdopodobnie będzie powracającym elementem historii.

Po przeciwnej stronie znajduje się Dani Rojas, bohater Far Cry 6. Dani nie był od początku przekonany do rewolucji w Yara, zaciągając się do sił partyzanckich dopiero po tym, gdy był świadkiem, jak Anton Castillo morduje uchodźców na statku. Wygląda na to, że to spotkanie, stało się główną motywacją Dani do obalenia Castillo.

Far Cry 6 to pierwsza gra z serii, która pojawi się na PS5 i Xbox Series X. Spodziewać możemy się wiec jeszcze większego rozmachu i widowiskowych akcji. Ponadto Yara po raz pierwszy w serii będzie zawierać środowiska miejskie. Premiera Far Cry 6 planowana jest 7 października na Amazon Luna, PC, PS4, PS5, Google Stadia, Xbox One i Xbox Series X.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje