Far Cry 6 będzie miał największy świat w historii serii

Ubisoft ujawnił, że szósta część będzie się rozgrywać na największej mapie w historii cyklu. A to nie jedyny rekord.

Far Cry 6 przeniesie nas na Yarę, fikcyjną wyspę inspirowaną Kubą. Z jednego z ostatnich wywiadów dowiedzieliśmy się, że będzie to największa lokacja w historii całej serii. "Wyspa sama w sobie stanowi mapę większą od tych, które stworzyliśmy do tej pory, ale oczywiście nie byłoby w tym niczego wielkiego, gdyby była pusta. Dlatego tak ważne było dla nas umieszczenie na niej obszernej zawartości oraz aktywności dla gracza. W tym różnorodnych misji do wykonania, a nawet mini-gier" - powiedział David Grivel z Ubisoft Toronto w wywiadzie dla serwisu VideoGamesChronicle.

Reklama

"Tak, to największy otwarty świat w historii serii Far Cry" - przyznał wprost twórca. "Mamy w nim miasta, mamy łodzie, mamy lotniska i mamy całe mnóstwo rzeczy pomiędzy tym. Gra jest tym bardziej interesująca, że po raz pierwszy w cyklu możemy budować np. posterunki."

"Największym wyzwaniem dla nas było to, że po raz pierwszy w historii musieliśmy zbudować całe państwo. Potrzebowaliśmy do tego nowych biomów i środowisk. Najlepszym przykładem jest stolica - Esperanza. To pierwszy raz w historii serii Far Cry, kiedy wprowadzamy tak duże miejskie środowisko. Jest to także interesujące dlatego, że musieliśmy do niego dostosować mechanikę rozgrywki" - dodał Grivel.

Ale największy świat w historii serii to nie wszystko, czym może się pochwalić Ubisoft Toronto. Far Cry 6 będzie posiadał także rekordowych rozmiarów arsenał. Grivel zdradził, że w "szóstce" odnajdziemy 49 rodzajów broni. Co więcej, każdy z nich będzie można ulepszać, a do tego pojawi się opcja konstruowania gadżetów ze znalezionych przedmiotów.

Pomimo ogromnego i zróżnicowanego świata, Far Cry 6 rzekomo działa płynnie zarówno na nowej, jak i na starej generacji konsol. "To, co mogę powiedzieć - a nie mogę wejść zbytnio w szczegóły - to to, że zarówno na konsolach starej generacji, jak i na Xboksach Series X|S oraz PlayStation 5 gra działa dobrze" - oświadczył Grivel. "Jedna rzecz, o której mogę wspomnieć w kontekście nowej generacji, to ta, że gra działa w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę".

Far Cry 6 miał ujrzeć światło dzienne już wiosną tego roku, ale ostatecznie (miejmy nadzieję) jego premierę przesunięto na 7 października. Gra powstaje z myślą o pecetach, konsolach starej generacji (Xbox One i PlayStation 4) oraz next-genach (Xbox Series X|S i PlayStation 5).

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy