Reklama

Far Cry 5: Oto pierwsza grafika

​Przedwczoraj Ubisoft opublikował pierwsze teasery, które sugerowały, że nowa część Far Cry'a zostanie osadzona na terenie współczesnego Hope County (stan Montana). Dziś w sieci pojawiła się następująca grafika. Czy zauważycie na niej niezwykle subtelne odniesienia do Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci?

Kolejny Far Cry, kolejny charyzmatyczny psychopata, tym razem w wydaniu amerykańsko-patriotyczno-religijnym. Jakkolwiek nie sposób odmówić developerom z Ubisoftu ambicji w doborze trudnego tematu, tak prawie zupełnie nie mam wątpliwości, że sknocą ten temat. Kolejna zmęczona popkulturowo przeróbka Ostatniej Wieczerzy, grubo ciosany przekaz stojący za napisem "GRZESZNIK", bardziej niż sugestywne zderzenie ze sobą ultranacjonalistycznych (jeśli nie wręcz faszystowskich) i religijnych motywów... Tematy, które chce poruszyć Ubi, wymagają subtelności i dojrzałości, których developerzy serii nie wydają się posiadać. Oby tylko udowodnili mi, że się mylę.

Reklama

Tyle dobrze, że na pewno będzie ciekawie śledzić dyskusje wokół gry. Plotki mówią, że pokazani wyżej bohaterowie to członkowie apokaliptycznego kultu, który dąży do oddzielenia się od Stanów (stąd flaga powieszona nad amerykańską). Pierwszy oficjalny pokaz już w piątek 26 maja. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy