Fanowski mod poprawiający czas ładowania GTA Online oficjalnie zaimplementowany przez Rockstar

​Czasy wczytywania Grand Theft Auto V potrafią być absurdalnie długie. Dotyczy to właściwego GTA V, a także GTA Online. Na szczęście zaradny modder odkrył niedawno, co jest tego przyczyną w sieciowym module gry i wypuścił mod, który pozwalał skrócić loadingi nawet o 70%.

Rockstar zauważył jego pracę i zareagował w dość zaskakujący sposób. Można było się spodziewać, że producent nie będzie zadowolony, że ktoś dłubał w kodzie jego gry, ale na szczęście nie zdecydował się na wyłączenie wspomnianego moda... wręcz przeciwnie, zamiast tego ta poprawka skracająca czas ładowania zostanie oficjalnie zaimplementowana w nadchodzącej łatce.

T0st odkrył, że głównym problemem długich loadingów jest lista przedmiotów do kupienia w grze, a raczej sposób, w jaki GTA Online zarządza tym plikiem. Rzeczony plik zajmuje 10 MB i zawiera listę 63 tysięcy przedmiotów.

Reklama

Przy starcie gra analizuje po kolei każdy znak w tym pliku, co przekłada się na spore obciążenie procesora. A to jeszcze nie wszystko, ponieważ następnie gra przygotowuje wszystkie te przedmioty do kupienia. Mówiąc najprościej, gdy GTA Online zaczyna się ładować, występuje wąskie gardło procesora, a gra spędza całe wieki na czytaniu zbędnych informacji z pliku JSON.

W nowej aktualizacji swojego posta t0st napisał, że "właśnie dostał 10 000 dolarów" w ramach programu Rockstar's Bug Bounty, który jest zwykle używany tylko w przypadku poważnych luk związanych z bezpieczeństwem. t0st dodał: "Próbowałem poprosić o więcej szczegółów technicznych, ale nie mogli nic powiedzieć".

Sam Rockstar przyznał, że "po dokładnym dochodzeniu możemy potwierdzić, że gracz t0st w rzeczywistości ujawnił aspekt kodu gry związany z czasem ładowania wersji GTA Online na PC, który można ulepszyć. W wyniku tych dochodzeń wprowadziliśmy pewne zmiany, które zostaną zaimplementowane w nadchodzącej aktualizacji tytułu". My możemy się tylko cieszyć z takiego obrotu sprawy.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA Online
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy