Reklama

Fanka gra utwór z The Elder Scrolls IV: Oblivion na harfie

​Utalentowana fanka Obliviona zagrała swój ulubiony utwór z tej produkcji na celtyckiej harfie.

​Utalentowana fanka Obliviona zagrała swój ulubiony utwór z tej produkcji na celtyckiej harfie.

Już od wielu lat w kontekście The Elder Scrolls dominuje Skyrim, który wciąż cieszy się dużą popularnością i na komputerach, i na konsolach, ale niektórzy gracze nie zapominają o poprzednich odsłonach kultowej serii RPG-ów. Fanka imieniem Melegie przypomniała nam o The Elder Scrolls IV: Oblivion, grając jeden z utworów z tej produkcji na celtyckiej harfie.

Melegie prowadzi kanał na YouTube'ie, na którym odgrywa różne utwory na powyższym instrumencie. Choć wielu graczy zapomniało już o Oblivionie, nagranie utalentowanej youtuberki dowodzi, że czwarta część serii wciąż ma grono oddanych fanów. Ci od dawna domagają się remake'u lub przynajmniej remastera "czwórki" na współczesne platformy, ale nic nie wskazuje na to, aby te marzenia miały się spełnić.

Reklama

Jednak w dalszym ciągu można uruchomić oryginalną wersję The Elder Scrolls IV: Oblivion, i to nawet na konsolach nowej generacji. Grę da się odpalić na Xboksie Series X|S dzięki funkcji wstecznej kompatybilności. Co więcej, produkcja jest dostępna w bibliotece usługi Xbox Game Pass.

The Elder Scrolls IV: Oblivion ukazał się w 2006 roku, w wersjach na PC, PlayStation 3 i Xboksy 360. To jedna z najlepiej ocenianych odsłon serii, a zarazem jeden z najlepiej przyjętych RPG-ów w historii. W portalu Metacritic gra cieszy się średnią 9,4/10. Co ciekawe, podobną średnią zebrała kontynuacja, czyli The Elder Scrolls V: Skyrim.

Niewykluczone, że Microsoft - obecny właściciel praw do marki The Elder Scrolls oraz studia Bethesda - w przyszłości stworzy remake lub remaster The Elder Scrolls IV: Oblivion. Nie musieliby za niego nawet odpowiadać dotychczasowi twórcy serii.

Prace mogłyby zostać powierzone innemu deweloperowi, tym bardziej, że Bethesda pracuje obecnie nad dwoma dużymi projektami - zaplanowanym na przyszły rok Starfieldem oraz nad szóstą częścią The Elder Scrolls, która ujrzy światło dzienne... kiedyś (projekt jest na tak wczesnym etapie, że trudno nawet spekulować, kiedy może zostać ukończony).

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy