Fani PlayStation 5 będą mieli co robić w 2023 roku. Oto potężna zapowiedź!

PlayStation zapowiada wielkie rzeczy, które nadejdą na konsolę PlayStation 5 w 2023 roku - w tym ważne nowe gry i sprzęt.

PlayStation ujawniło ostatnio kilka ważnych rzeczy, na które gracze PS5 mogą liczyć w nowym roku, w tym premiery gier i sprzętu. Rok 2022 był mocny dla gier wideo, ale zbliża się ku końcowi i wielu patrzy na to, co ma w zanadrzu rok 2023. Jak do tej pory PlayStation milczało na temat swojej oferty na rok 2023. W 2022 roku miały miejsce premiery najważniejszych gier na PlayStation, w tym dobrze przyjętych przez krytyków God of War Ragnarok i Horizon Forbidden West, ale firma nie ujawniła jeszcze pełnego zestawu gier na nowy rok. Mimo to, PlayStation zdradziło fanom kilka tytułów, których mogą się spodziewać w pierwszych miesiącach 2023 roku, a także jeden tytuł, który pojawi się nieco później.

Reklama

Premiery gier

PlayStation rozpocznie rok 2023 premierą gry Forspoken firmy Square Enix 24 stycznia. Forspoken, gra action-RPG z otwartym światem, jest exclusivem na konsolę PlayStation 5 i powinna być jedną z pierwszych ważnych premier na PS5 w tym roku. Następnie, 10 lutego, gracze PS5 mogą wyczekiwać Hogwarts Legacy, gry z otwartym światem w uniwersum Harry'ego Pottera. Trwają również prace nad wersją Hogwarts Legacy na PS4, ale Ci, którzy jeszcze nie przeszli na najnowszą konsolę Sony, będą musieli poczekać do 4 kwietnia, aby w nią zagrać. 

Nowy Spider-Man

W dalszej części roku gracze PlayStation mogą oczekiwać premiery Marvel's Spider-Man 2, wyczekiwanego sequela gry Spider-Man firmy Insomniac, dostępnej wyłącznie na konsolach PlayStation. W Spider-Manie 2 Peter Parker i Miles Morales połączą siły, a w grze pojawi się również ikoniczny antybohater Spider-Mana - Venom. Więcej szczegółów na temat nowego Spider-Mana nie zostało jeszcze ujawnionych, ale biorąc pod uwagę, że premiera gry planowana jest na jesień 2023 roku, informacje te powinny pojawić się raczej wcześniej niż później.

PSVR 2 i DualSense Edge

Wielu fanów PS5 jest prawdopodobnie najbardziej podekscytowanych nowymi grami wideo, które pojawią się na konsoli w 2023 roku, ale inni mogą być zainteresowani tym, jaki nowy sprzęt zaoferuje im firma. 26 stycznia PlayStation wypuści nowy kontroler DualSense Edge, który jest w zasadzie odpowiedzią na Xbox Elite. DualSense Edge będzie kosztował w momencie premiery 199,99 dolarów, ale zawiera wiele ulepszeń, które uzasadniają jego cenę. I wreszcie, zestaw PlayStation VR2 zostanie wprowadzony na rynek 22 lutego. PS VR2 ma bogatą ofertę gier, która z dnia na dzień się powiększa, więc warto sprawdzić, czy spełnią one oczekiwania. Gracze PlayStation dowiedzą się o tym w 2023 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5 | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama