Reklama

Fan Minecrafta odtworzył Ziemię w skali 1:1

​Jednemu z fanów Minecrafta udało się odtworzyć naszą planetę i to w skali 1:1. Chociaż projekt daleki jest od ideału to jego autor zapewnia, że rozwinie go wraz ze społecznością.

Gracze Minecrafta już nie raz wykazali się pomysłowością podczas tworzenia różnych projektów rozszerzających uniwersum. Do tej grupy można zaliczyć również PippenFTS, który odtworzył Ziemię i to w skali 1:1. Obecnie całość pozostaje w fazie wczesnego rozwoju i odtworzono wyłącznie sam teren oraz typy biomów, aczkolwiek pomysłodawca wraz ze społecznością zamierzają rozwijać koncepcję o nowe elementy takie jak drogi czy nawet budynki.

Podczas prac modder skorzystał z usług Cubic Chunks i Terra 1-to-1 znoszącego limit kostek, które da się ustawić w grze pionowo oraz modyfikacji pobierającej informacje bezpośrednio z Google Maps, a także innych baz graficznych. Rozwiązanie analizuje dane o zalesieniu, wysokości terenu, klimacie, glebie czy lokalizacji poszczególnych dróg, a następnie przenosi je do Minecrafta w formie kostek.

Reklama

Całość możemy podziwiać na udostępnionym materiale wideo. Oczywiście projekt nie jest idealny, ale pozostaje mieć nadzieję, że wraz z jego dalszym ulepszaniem Ziemia przedstawiona w Minecrafcie będzie wyglądać jeszcze lepiej.

Co ważne to nie jedyny nietypowy pomysł związany z tym tytułem. W ubiegłym roku MrCatFace8885 stworzył model latającego samolotu i to bez użycia jakichkolwiek modyfikacji. Niestety jego funkcje są dość ograniczone, bowiem po odpaleniu leci on tylko ze stałą prędkością, jak również nie posiada możliwości skręcania na boki.

Co ciekawe w przypadku braku aktywności samolot stoi w powietrzu. Za powstanie samolotu odpowiadają tzw. slime block, czyli bloki ze szlamem, które w kontakcie z innymi materiałami poruszają obecne kostki w tym wszelkie konstrukcje. Jeszcze inny projekt przypadnie do gustu fanom uniwersum Harry'ego Pottera. Grupa studentów z The Floo Network pracują nad przeniesieniem słynnego Hogwartu do Minecrafta. Opublikowany jakiś czas temu trailer wygląda dość obiecująco.

Udało się odtworzyć wstępną wersję grania w Quidditch nie brakuje też przywoływania Patronusów do walki z Dementorami. Jak więc widzimy wszystko zależy od wyobraźni użytkowników. Minecraft mimo wieloletniej obecności na rynku potrafił przyciągać uwagę fanów. Według danych z 2018 roku w grze bawiło się 78 mln osób.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy