Fallout: Oto co twórca marki myśli o serialu Amazona

Co prawda Tim Cain, twórca oryginalnego Fallouta, nie angażował się w rozwój serii przez ponad 20 lat, ale nadal obserwuje rozwój marki. Niedawno podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat pierwszego sezonu serialu Amazona.

W filmie, który zamieścił na swoim kanale na YouTube, Cain przez blisko 13 minut omawia swoje wrażenia z pierwszego sezonu Fallouta Amazona. Już na samym początku pada stwierdzenie, że jako całość ten mu się podoba, potem natomiast zaczyna wchodzić w szczegóły na temat tego czemu mu się podoba.

Cainowi podobał się sposób, w jaki lore Fallouta został zaprezentowany w serialu, choć przyznał, że brakowało mu paru elementów. Docenił też fakt, że w serialu nigdy nie pojawia się żaden narrator, który tłumaczyłby widzom to, co się dzieje, choć zauważył, że ilość detali może dla niektórych być trudna do przyswojenia, jeśli nie grali wcześniej w RPG-a.

Reklama

Cain pochwalił też serial za troje głównych bohaterów. Każde z nich sprawia wrażenie jakby byli różnymi postaciami, które mógłby wybrać gracz zaczynający rozgrywkę. Lucy jest jak zawsze dobry charakter, gracz, który zawsze będzie się trzymał zasad i etyki. Maximus to gracz bardziej neutralny, skoncentrowany na dążeniu do celu. A Ghul to zdaniem Caina czarny charakter, typ postaci, która w grze najpierw strzela, a dopiero potem zadaje pytania.

Tim Cain odniósł się też do palącej kwestii problemów i zamieszania wokół linii czasowej, zaprezentowanej w serialu, do których odnieśli się też Todd Howard i Jonathan Nolan.

Cain stworzył serię, kiedy pracował w Interplay Entertainment, gdzie pełnił różne funkcje - był tam przede wszystkim designerem przy pierwszych dwóch grach z serii. Nie był bezpośrednio zaangażowany w prace przy żadnej z kolejnych gier, natomiast na swoim kanale na Youtube często dzieli się z widzami różnymi przemyśleniami dotyczącymi serii oraz opowiada o tajemnicach i smaczkach z procesu powstawania gier.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fallout | Amazon | Amazon Prime Video | Bethesda Softworks
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy