Reklama

Fallout 76 otrzyma więcej transakcji cyfrowych?

​Gdy wydawało się już, że sytuacja została w mniejszym lub większym stopniu opanowana, Fallout 76 dostarcza kolejnych niepokojących informacji. Fani, którzy nadal wierzą w produkcję, w plikach najnowszej aktualizacji znaleźli wzmianki o potencjalnych, nowych transakcjach cyfrowych.

Tytuł, który w miesiąc po premierze można kupić już za niecałe 90 złotych, okazuje się być stałym źródłem rozczarowania dla coraz mniejszej liczby użytkowników, którzy zaufali twórcom. Mało sensowne wsparcie dla monitorów w formacie 21:9 było tylko jednym z problemów nowej łatki.

Jeden z użytkowników serwisu społecznościowego Reddit - niejaki despotak - wypakował wszystkie pliki aktualizacji 1.0.3.10 i dokładnie przyjrzał się wpisom i informacjom, które zostały już dodane do gry, lecz nie mają jeszcze zastosowania - co oczywiście może zmienić się w przeszłości.

Reklama

Poza całą górą całkiem "niegroźnych" dodatków, takich jak dźwięki, pancerze, obiekty, książki, stroje, animacje i tak dalej, są też te nieco bardziej niepokojące, głównie w formie jednorazowych bonusów do przeróżnych statystyk i charakterystyk, takich jak obciążenie postaci czy odporności.

Gracze nagle przejrzeli na oczy. Dlaczego Bethesda wprowadziła tak niskie limity udźwigu i miejsca w schowkach w podstawowej produkcji? Dlaczego modyfikowanie statystyk postaci jest tak mało rozsądnym systemem, w ramach którego możemy przesuwać tylko jeden punkt na poziom?

Te - i inne - mało logiczne rozwiązania projektowe nabierają większego sensu, jeśli zdamy sobie sprawę, że ich zmiana - i poprawa - zależeć będzie od kupowanych transakcji cyfrowych. Jak można się domyślać, fani nie są zadowoleni z takiego obrotu spraw, nawet jeśli system nie jest jeszcze aktywny.

Gdyby jednak miał pozostać nieaktywny, to po co wprowadzać stosowne pliki w aktualizacji? Dlatego też większość obserwatorów nie ma złudzeń, że już wkrótce Fallout 76 wzbogaci się o kolejne, coraz bardziej rujnujące balans zabawy transakcje cyfrowe. Widocznie Bethesda musi odbić sobie nagłą obniżkę ceny gry.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy