Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Fallout 76 nie przejdzie na Free to Play

​Liczne problemy, masa błędów, rzesze niezadowolonych fanów, wysoka cena zakupu, zmniejszająca się liczba użytkowników - Fallout 76 w pigułce. Jakie jest najczęstsze rozwiązanie stosowane przez wydawców z całego świata, mające na celu wskrzeszenie martwej produkcji? model Free to Play.

Należy jednak zauważyć, że taki manewr udaje się bardzo rzadko. Wydaje się w ostatnich latach sprawdził się w przypadku Fortnite, lecz to nieco odmienna sytuacja, ponieważ obejmowała wyłącznie jeden z trybów rozgrywki, czyli battle royale.

Reklama

Ogólne rozumowanie wśród graczy jest jednak takie, że jeśli płatny w przeszłości tytuł przechodzi na model darmowej dystrybucji, to musi być w wyjątkowo krytycznej sytuacji i decyduje się na wyjątkowo rewolucyjne posunięcia. Rzadko jednak się udaje i najczęściej serwery zostają wyłączone wkrótce później.

Dlatego też Bethesda stara się jak może, by zdementować pojawiają się w sieci plotki, mówiące o tym, że Fallout 76 może wkrótce być dostępne za darmo, nawet jeśli debiutowało zaledwie w połowie listopada ubiegłego roku, i to w standardowej, pełnej cenie 60 dolarów.

Doniesienia pojawiły się wkrótce po tym, jak gracze zauważyli, że przedstawiciele sieci sklepów EB Games zdejmują pudełka z Fallout 76 półek. W jakim celu? Nie wiadomo. Choć wiadomości o znikających pudełkach mogą być prawdziwe, to nie oznaczają zmian w grze.

"Te plotki nie są prawdzie" - napisali przedstawiciele Bethesda na oficjalnym koncie w serwisie społecznościowym Twitter w odpowiedzi na zapytanie jednego z graczy, co powinno skutecznie uciąć wszelkie spekulacje. Przynajmniej na jakiś czas.

Dowiedz się więcej na temat: Fallout 76

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje