Fallout 4: Testy wydajnościowe

W jaki sprzęt trzeba się wyposażyć, żeby móc uzyskać możliwie najlepszą jakość z czwartej odsłony gry Fallout 4?

Wiedźminowi 3 dostało się po premierze zarówno za wygląd gorszy niż na trailerach, jak i za wymagania sprzętowe. Twórcy Fallouta już od pewnego czasu ostrzegali, że grafika wcale nie jest dla nich najważniejsza, ale czy to znaczy, że ma on mniejsze wymagania sprzętowe? Niestety, testy wydajności wcale nie są dla Bethesdy przychylne...

Najlepiej do tej pory zabrał się za nie serwis gamersnexus.net. Na ich stronie można znaleźć wyniki nawet w rozdzielczości 4K, w której żadna z kart nie jest w stanie zapewnić 60 fpsów na pełnych detalach.

Prócz tego jest także bardziej przyziemne QHD (60 fpsów przy pełnych detalach zapewni w tej rozdzielczości GeForce GTX 970 lub Radeon R9 290X) i Full HD. Testy w tej ostatniej, najbardziej popularnej rozdzielczości, przeprowadzono nie tylko na maksymalnych detalach (wyniki niżej), ale także średnich (jeszcze niżej) i niskich (na samym dole).

GTX 750 Ti by zagrać na najniższych detalach to trochę słabo... Zwłaszcza że we wszystkich przypadkach użyto bardzo wydajnego procesora Intel i7-5930K CPU i 16 GB RAM-u.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy