Fall Guys: Ultimate Knockout hitem sprzedaży na Steam

​Fall Guys to wydawać by się mogło mały projekt, który zadebiutował na początku bieżącego miesiąca i w tak krótkim czasie spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony graczy.

Fall Guys to gra, która zadebiutowała w tym miesiącu i dość szybko zdobyła ogromną popularność, którą najpewniej zawdzięcza kampanii reklamowej przeprowadzonej przez streamerów na Twitchu grających właśnie w ten tytuł.

Jak widać jest to opłacalne przedsięwzięcie, ponieważ w oficjalnym komunikacie przyznano, że to najlepsza premiera w historii wydawcy Devolver Digital jak i deweloperów odpowiedzialnych za projekt ze studia Mediatonic.

Wcześniej ogłoszono, iż w grę na PlayStation 4 zagrało 1,5 mln graczy, lecz w przypadku konsoli Sony Fall Guys udostępniono za darmo w ramach miesięcznego PS Plus.

Reklama

Na PC mamy jednak do czynienia z płatną wersją i tutaj tytuł znalazł się na liście bestsellerów Steam sprzedając się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy co na tak krótki okres po premierze jest wynikiem naprawdę imponującym. Dodatkowo Fall Guys na Twitchu oglądano łącznie przez 23 mln godzin.

Z innych statystyk warto jeszcze wspomnieć, że gracze zginęli w grze 60 milionów razy. Nie jest natomiast jasne czy ta statystyka dotyczy konkretnej platformy czy PC oraz PS4 jednocześnie.

Fall Guys nadal nie zostało zapowiedziane na Xboksa One i Nintendo Switch więc nie wiemy czy ekipa ma plany przeniesienia portu produkcji na przytoczony sprzęt.

Fall Guys to nastawiona na rozgrywkę sieciową absurdalna i śmieszna gra, w ramach której bierzemy udział w rywalizacji wcielając się w kolorowych ludzików. Do wyboru mamy tryb rywalizacji gdzie każdy walczy z każdym oraz kooperację skupiony wokół walk drużynowych.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy