Fall Guys: 1,5 mln graczy w 24 godziny

​Trwa dość niespodziewany sukces sympatycznej gry sieciowej Fall Guys. Po premierowych problemach z serwerami, na PC i PlayStation 4 udało się uzyskać względną stabilność, co pozwoliło swobodniej dołączać do zabawy. Jak pochwalili się twórcy na Twitterze, chętnych było sporo.

"Nie żartujemy, gdy mówimy, że zmagamy się z dużymi obciążeniami..." - napisano w wiadomości. "Mieliśmy ponad 1,5 miliona nowych graczy w pierwszych 24 godzinach!" - dodano. Nie jest obecnie jasne, co dokładnie oznaczają "nowi" gracze, ale mowa zapewne o osobach, które nie grały w betę.

"Pracujemy nad pierwszą aktualizacją gry, wsłuchujemy się we wszystkie opinie oraz pomysły i jesteśmy niebywale wdzięczni za całe wsparcie" - zapewniają twórcy ze studia Mediatonic. To niezależna firma z Wielkiej Brytanii, odpowiedzialna poprzednio za dużo mniej popularne gry.

Reklama

To potwierdza, że sprawdza się nowatorskie podejście do marketingu. Zgodnie z obecną modą, zamiast wydawać tysiące dolarów na trailery i reklamy, wydawca - Devolver Digital - wysłał klucze do gry setkom stremerów, którzy świetnie bawili się w wersji beta, rozbudzając zainteresowanie innych.

Streamerzy mogli także rozdawać klucze widzom. Już sieciowa strzelanka Valorant pokazała, jak skuteczne jest to rozwiązanie. Nie inaczej było w przypadku Fall Guys. Kolorową produkcję oglądało w serwisie Twitch nawet 200 tysięcy osób jednocześnie, licząc na otrzymanie zaproszenia.

Fall Guys: Ultimate Knockout - tak brzmi pełny tytuł - ukazało się 4 sierpnia na PC oraz PlayStation 4, oferując pastelowe kolory, sympatyczne postacie i bezlitosną rywalizację. Produkcja - dzięki reklamie na streamach - była oczekiwana przez fanów, a dodatkowo trafiła do oferty PS Plus na konsoli Sony.

To sprawiło, że nietypowe podejście do battle royale miało problemy z funkcjonowaniem serwerów, podczas gdy miliony użytkowników chciało sprawdzić, o co w tym wszystkim chodzi. Jak podali twórcy na Twitterze, jednocześnie zalogować starało się ponad 120 tysięcy użytkowników PC i PS4.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama