Reklama

Fable 4 rzeczywiście powstaje? Tak sugerują plotki

​Do sieci trafiły nieoficjalne doniesienia, z których wynika, że Fable 4 rzeczywiście powstaje, a projektem zajmuje się studio odpowiedzialne za serię Forza Horizon.

Redakcja serwisu Eurogamer - powołując się na pragnących zachować anonimowość informatorów - twierdzi, że trwają prace nad kolejną odsłoną cyklu osadzonego w uniwersum Albion. Grę przygotowuje ponoć Playground Games, a konkretnie - oddział utworzony w lutym ubiegłego roku.

Produkcja - wzorem poprzednich części - będzie podobno przedstawicielem gatunku RPG z otwartym światem, który gracze zwiedzą swobodnie. Twórcy zamierzają położyć na warstwę fabularną.

Prace nad projektem znajdują się jednak na bardzo wczesnym etapie. Obecnie Playground Games prowadzą poszukują kolejnych pracowników, którzy dołączyliby do zespołu odpowiedzialnego właśnie za czwartą odsłonę serii.

Reklama

Warto zaznaczyć, że Microsoft niespełna dwa lata temu zamknął studio Lionhead, które wykreowało cykl. Skasowano także nastawione na zabawę sieciową Fable Legends, choć gra wkroczyła już w fazę testów beta.

Wówczas wydawało się mało prawdopodobne, że powstanie następna duża odsłona serii. Informatorzy serwisu Eurogamer twierdzą jednak, że koncern z Redmond postanowił wskrzesić markę po sukcesie Horizon Zero Dawn.

Firma najwyraźniej ma nadzieję, że uda się powtórzyć sukces tytułu dostępnego tylko na konsoli PlayStation 4. Produkcja od studia Guerilla Games dotychczas sprzedała się w nakładzie ponad 3,4 miliona egzemplarzy.

W rozmowie z brytyjskim portalem były pracownik Lionhead - Dene Carter - cieszy się, że Microsoft postanowił wrócić do Fable. Developer jest jednak zasmucony faktem, że wraz ze swoim zespołem nie mógł przygotować czwartej części.

Jak nietrudno się domyślić, poproszeni o wypowiedź przedstawiciele Microsoftu oznajmili, że nie zamierzają komentować plotek i spekulacji. Innymi słowy - trzeba poczekać na formalną zapowiedź projektu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy