Reklama

Exclusion Zone: The Game - polska gra w klimatach Czarnobyla!

​Exclusion Zone - The Game przeniesie nas do czarnobylskiej strefy wykluczenia: skażonej i nie tak opuszczonej, jak mogłoby się wydawać.

Będzie to przedstawiciel gatunku survival horror, co oznacza, że nie braknie ciekawej fabuły, mocnej akcji, ale i wiernie odwzorowanych miejsc na terenie "Zony".

Ten ostatni aspekt jest o tyle ważny, że większość czasu gracz spędzi w opuszczonym mieście Prypeć, gdzie przed katastrofą mieszkało 55 tysięcy ludzi.

Jak powiedział Piotr Szot, kierownik zespołu produkcyjnego: "Staramy się, by gracz mógł poczuć się, jak gdyby naprawdę przebywał w Czarnobylskiej Strefie, stopniowo odkrywając jej kolejne mroczne tajemnice. Będzie to możliwe między innymi dzięki wykorzystaniu wysokiej jakość silnika gry CryEngine 3 znanego z bestsellerowych światowych produkcji. Myślę, że świeże spojrzenie na tematykę Zony, w połączeniu ze świetnymi efektami wizualnymi, może okazać się strzałem w dziesiątkę!".

Reklama

W tym celu nawiązali już współpracę z portalem Napromieniowani.pl (https://www.facebook.com/Napromieniowani), którego założyciel - doświadczony w wyprawach do Czarnobyla - zajmie się kwestiami merytorycznymi.

Za oprawę wizualną odpowiadać będzie silnik CryEngine 3, który zasłynął dzięki grze Crysis 2. Na obecną chwilę pewne są trzy wersje językowe: polska, angielska oraz rosyjska. Tłumaczeniem zajmie się istniejący od prawie dekady zespół Iron Squad (www.ironsquad.eu).

Aktualnie projekt jest we wczesnym stadium produkcji, jednak już trwają rozmowy z potencjalnym wydawcą. Premierę wstępnie zaplanowano na 2015 rok.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje