Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Europejska wersja Beyond: Dwie Dusze nieznacznie ocenzurowana

PEGI przyznało Beyond: Dwie Dusze kategorię 16+, co oznacza, że gra nadaje się tylko dla osób powyżej szesnastego roku życia.

Przedstawiciele Sony zdradzili, że niewiele brakowało, a produkcja otrzymałaby klasyfikację 18+. Udało się jednak tego uniknąć... cenzurując europejską wersję tytułu. Na szczęście w niewielkim stopniu. Odpowiadając na pytania graczy na amerykańskim blogu PlayStation Ross Alexander, europejski manager produktu w Sony Computer Entertainment Europe, wyjawił, że Beyond: Dwie Dusze, które trafi na Stary Kontynent różni się nieco od wersji, jaka pojawi się w USA.

Reklama

Developerzy zmuszeni byli zmienić nieco dwie sceny w grze - w innym wypadku produkcja otrzymałaby kategorię 18+, a nie 16+. Alexander podkreśla jednak, że wprowadzone zmiany są niewielkie i dotyczą sekwencji, które łącznie trwają od 5 do 10 sekund.

Zaznacza, że jeśli ktoś nie wie, które fragmenty zostały ocenzurowane, to nawet nie dostrzeże różnicy. Zmiany nie wpływają też oczywiście na fabułę czy rozgrywkę. Opis zmodyfikowanej sceny znajdziecie TUTAJ. Wchodzicie tam jednak na własną odpowiedzialność - spoilery!

Dowiedz się więcej na temat: Beyond: Dwie Dusze | Sony | Quantic Dream

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama