Europejska premiera Persona 5 opóźniona

​Przedstawiciele firm Atus oraz Deep Silver poinformowali, że Persona 5 - kolejna odsłona popularnego japońskiego cyklu - w Europie ukaże się później niż planowano.

Według pierwotnych założeń, produkcja miała zadebiutować na Starym Kontynencie w najbliższe Walentynki - 14 lutego. Teraz poinformowano jednak, że tytuł pojawi się kilka miesięcy później - 4 kwietnia przyszłego roku.

Co ciekawe, gra pojawi się nie tylko na PlayStation 4, ale i na PS3. Jest to o tyle istotne, że wersja na starszą platformę firmy Sony była zarezerwowana wyłącznie dla graczy pochodzących z Japonii. Na rynkach zachodnich produkcja miała tylko trafić na "czwórkę".

John Hardin, który odpowiada za kwestie marketingowe w Atlusie, tłumaczy, że powodem przesunięcia premiery jest chęć dopracowania europejskiej edycji tytułu. Przygotowano jednak niespodziankę, która może wynagrodzić dłuższy okres oczekiwania.

Reklama

Okazuje się, że w Persona 5 - zarówno na PS3, jak i PS4 - poza angielskim dubbingiem dostępna będzie też japońska wersja. Ze względów "logistycznych" dodatkowa ścieżka dźwiękowa nie znajdzie się na płycie z grą, a zostanie wydana w formie bezpłatnego DLC, które będzie można pobrać w dniu premiery.

Poniżej można obejrzeć najnowszy trailer z zachodniego wydania produkcji. Zwiastun prezentuje podstawowe mechanizmy rozgrywki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Persona 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy