Europa Universalis IV: Conquest of Paradise - podbij losowo generowaną Amerykę

Europa Universalis to skierowana do "hardkorowców" strategia koncentrująca się - zgodnie z tytułem - na wydarzeniach europejskich, która słynie z wiernego odwzorowania realiów i ulokowania państw.

Twórcy z Paradoksu Interactive zapowiedzieli właśnie duży dodatek do wydanej niedawno "czwórki", który przyniesie ze sobą w tym względzie dwie poważne zmiany. Rozszerzenie Conquest of Paradise pozwoli po raz pierwszy w historii serii podbić Amerykę.

Ale to nie wszystko - developerzy chcą, by podobnie jak Europejczycy z XV wieku, gracze ekscytowali się odkrywaniem nowego lądu. Jako że dzisiaj położenie kontynentu amerykańskiego i jego kształt nie jest większą tajemnicą, twórcy Europy Universalis IV zdecydowali, że ich Nowy Świat - w tym wielkość, kształt i lokalizacja - generowany będzie losowo.

Usprawniony zostanie system kolonialny - teraz poszczególne kolonie zyskają więcej swobody i będą mogli zbuntować się przeciw swemu władcy, uzyskując niepodległość. Gracze będą mogli pokierować też jedną z nich lub plemieniem Indian. Wówczas trzeba będzie radzić z problemem migracji oraz europejskimi władcami.

Rozszerzenie ukaże się na PC, Makach i Linuksie jeszcze przed tegorocznymi świętami.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy