Epic zaoferowało 200 mln USD za 4-6 ekskluzywne gry Sony na PC

​Epic Games wielokrotnie udowadniało, że nie obawia się dużych inwestycji, żeby zachęcić graczy do korzystania ze swojego sklepu i właśnie dostajemy tego kolejne potwierdzenie.

Jak bowiem wynika z dokumentu, które właśnie wyciekły do sieci, Epic zaproponowało Sony 200 mln USD za udostępnienie 4-6 produkcji od wewnętrznych zespołów japońskiego koncernu na PC, a konkretniej w Epic Games Store. Treść dokumentu sugeruje również, że wydawca nie doczekał się jeszcze odpowiedzi od Sony, ale jeśli ta okaże się pozytywna, sklep Epic zyska niesamowitą możliwość przyciągnięcia kolejnych użytkowników.

Żeby jednak nie faworyzować jednego koncernu, Epic Games było również zainteresowane produkcjami wewnętrznych studiów Microsoftu oraz Nintendo, chociaż tutaj od razu zdawało sobie sprawę, że może być trudno. Dlaczego? Opublikowany dokument wygląda trochę jak spis za i przeciw, z którego możemy dowiedzieć się na przykład, że gigant z Redmond może nie być zainteresowany, bo regularnie krytykuje poczynania Epic Games Store, oferta mocno gryzie się z usługą Game Pass, a Phil Spencer okazjonalnie widuje się z szefem Valve, Gabem Newellem.

Reklama

Jeśli zaś chodzi o Nintendo, to Epic Games uważa, że korporacyjna historia wyklucza jakikolwiek początek współpracy, która jest praktycznie niemożliwa, choć niewykluczone, że wydawca mimo wszystko podejmie próbę. Mówiąc krótko, Epic ambitnie podchodzi do rozwoju Epic Games Store i nieustannie pracuje nad poprawą atrakcyjności oferty, co fanów gamingu powinno tylko cieszyć. I nawet jeśli żaden z pomysłów współpracy, nawet z Sony, nie wypali, to wciąż możemy liczyć na świetne okazje i darmowe gry.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Epic Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy