Epic Games Store z rekordowym 2020 rokiem

​Epic Games poinformowało o świetnym ubiegłym roku dla jego platformy, a przy okazji zapowiedziało, czego należy się spodziewać w nadchodzącym.

Chociaż start Epic Games Store nie był najłatwiejszy, bo część graczy przyzwyczajona do platformy niechętnie odnosiła się do konieczności instalacji kolejnego klienta, ale sytuacja zmieniła się, kiedy sklep ogłosił swój najważniejszy program. A chodzi o darmowe gry rozdawane w sklepie co tydzień, które sprawiły, że gracze chętniej zaglądali na stronę Epic Games Store i zostawiali na niej swoje pieniądze. Dziś dowiadujemy się, że nic się w tym zakresie nie zmieni i w 2021 wciąż możemy liczyć na cotygodniową porcję darmówek.

Reklama

Nie da się ukryć, że podobnie jak inne platformy, także i Epic Games Store skorzystało na pandemii koronawirusa i zamknięciu użytkowników w domach, co widać po rekordowych wzrostach.

A o jakich rekordach mowa? Z Epic Games Store korzysta obecnie ponad 160 milionów użytkowników, a maksymalna liczba użytkowników aktywnych jednego dnia wzrosła o 192% do 31,3 miliona aktywnych graczy - maksymalnie jednocześnie zalogowanych było 13 milionów graczy (wzrost z 7 mln w 2019 r.). Jeżeli zaś chodzi o miesięczną liczbę aktywnych użytkowników, to w grudniu wzrosła ona z 32 mln do 56 mln w stosunku do roku poprzedzającego. Więcej osób oznacza też wyższe zyski, nic więc dziwnego, że klienci zostawili w sklepie w ubiegłym roku ponad 700 mln USD! Nie da się ukryć, że do wyników Steam jeszcze daleka droga, ale przyszłość wygląda dla Epic Games bardzo obiecująco. 

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Epic Games Store
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy