Epic Games rzuca wyzwanie firmom wydawniczym

​Epic Games za sprawą Epic Games Store rzuciło wyzwanie Valve na polu platform dystrybucji cyfrowej, a teraz firma inwestuje miliardy dolarów zarabiane na Fortnite w dalsze rewolucjonizowanie rynku gier wideo. Epic zamierza bowiem finansować i wydawać tytuły.

Całość otrzymała kreatywną nazwę Epic Games Publishing. Podpisano już trzy projekty od znanych i zasłużonych deweloperów: japońskie gen DESIGN (ostatnio twórcy The Last Guardian), duńskie Playdead (Inside, Limbo) oraz Remedy Entertainment z Finlandii (Alan Wake, Control).

Epic zapewnia w informacji prasowej, że - w odróżnieniu od innych wydawców - zamierza oferować zaangażowanym twórcom jak najlepsze warunki współpracy. Na podobne podejście - związane z głównie mniejszą prowizją od sprzedaży - postawiono wcześniej w przypadku Epic Games Store.

Reklama

Co najważniejsze, Epic Games Publishing nie będzie wymagało oddania licencji, a więc całość praw własności intelektualnej pozostanie u deweloperów. Projekty będą także fundowane w stu procentach, a mowa nie tylko o tworzeniu, ale także marketingu, testach, lokalizowaniu i tak dalej.

Idąc dalej, już po wydaniu wydawca i twórcy podzielą się zyskami po połowie, oczywiście po zwróceniu kosztów, jakie Epic wydało na projekt. Po tym okresie deweloperzy będą zarabiali "co najmniej 50 procent zysków", co sugeruje, że umowy mogą być niekiedy jeszcze hojniejsze.

W planach na najbliższą przyszłość są zapowiedzi kolejnych tytułów, a także dodatkowe informacje na temat całej inicjatywy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Epic Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy