Epic Games. Gracze będą mogli zbierać osiągnięcia na platformie

​Spore zmiany szykują się na platformie gamingowej Epic Games. Użytkownicy będą mogli kolekcjonować osiągnięcia z różnych gier. Schemat ma działać podobnie do tego, który na Steamie istnieje już od bardzo długiego czasu.

Funkcjonalność, która zadebiutować ma już w przyszłym tygodniu, to rzecz, która przez graczy wyczekiwana była od co najmniej dwóch bądź nawet trzech lat. Platforma Epic Games jeszcze nie tak dawno popularność zawdzięczała tylko i wyłącznie flagowej produkcji Fortnite, która przebojem wbiła się do listy najchętniej sięganych gier.

Obecnie, popularny Epic stawiany jest na równi z takimi tuzami jak Steam czy EA Origin, oferując naprawdę mnogą ilość gier ze swojej kolekcji, a ponadto potrafi jeszcze skusić graczy interesującą polityką opartą na rozdawaniu wielu ciekawych tytułów - zupełnie za darmo.

Reklama

"Już od przyszłego tygodnia w wybranych grach możesz zdobywać osiągnięcia Epic, które pozwolą Ci zebrać punkty doświadczenia (PD)" - zapowiadają developerzy.

Początkowo, punkty doświadczenia gromadzić będzie można tylko w kilku grach. Wśród nich znajdą się: Rocket League, Kena, Zombie Army 4, Alan Wake Remastered, Hades oraz Pillars of Eternity. Epic obiecuje jednak, że ilość gier do zbierania PD będzie stale rosnąć.

Punkty doświadczenia (PD) - jak to działa?

Osiągnięcia podzielone zostały na cztery zróżnicowane poziomy, uzależnione od ilości punktów doświadczenia. Kategorie te prezentują się następująco:

  • Brąz: 5-45 PD
  • Srebro: 50-95 PD
  • Złoto: 100-200 PD
  • Platyna: 250 PD

Ponadto na platformie Epic Games powstał specjalny panel w grach, które oferują system osiągnięć. Można tam monitorować i udostępniać swoje postępy. Osiągnięcia z każdej gry można zobaczyć w swojej bibliotece. Gracze będą więc mogli teraz odblokowywać osiągnięcia w różnych tytułach na podobnej zasadzie, która to z powodzeniem funkcjonuje m.in. na konkurencyjnym Steamie.


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy