Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Encodya: Nowa przygodówka point'n'click już dostępna

Assemble Enterteinment i Chaosmonger Studio łączą klimat "Blade Runnera" z Full Throttle w ich najnowszej przygodówce point’n’click - Encodya. Gra jest już dostępna na Steam i GOG, również w wersji "Save the World". Ta edycja zawiera oficjalny artbook, ścieżkę dźwiękową, filmy z produkcji gry oraz tapety w wysokiej jakości.

Assemble Enterteinment przekaże 10% przychodów ze sprzedaży tej wersji na fundację charytatywną dla dzieci Plan International, zajmującą się prawami dzieci oraz równością dla dziewczynek na całym świecie.

Reklama

"To była wyczerpująca droga, pełna potu, krwi i łez, ale w końcu Encodya trafiła w ręce graczy. Jako ekipa Chaosmonger Studio oddaliśmy serca i dusze temu projektowi i nie możemy się doczekać, kiedy gracze dołączą do Tiny i SAM-53, by ocalić Neo-Berlin" - mówi Nicola Piovesan, założyciel Chaosmonger Studio.

Encodya czerpie inspirację z ukochanych klasyków gatunku, takich jak seria Monkey Island czy Day of the Tentacle, a równocześnie dodaje swój własny, cyberpunkowy klimat. Dołącz do dzielnej urwiski Tiny, która wraz z masywną mieszaniną metalu i okablowania, robotem SAM-53, przemierza mroczne ulice Neo-Berlina. Nietypowa para bohaterów musi użyć sprytu, by naprawić społeczeństwo, w którym ludzkość jest uzależniona od technologii. Mieszkańcy miasta nie widzą problemów wokół nich i tracą całe dni tkwiąc w wirtualnym świecie.

Encodya została od początku do końca, w każdym detalu, stworzona z dużą dawką twórczej miłości. Udźwiękowienie gry zostało nagrane specjalnie na jej potrzeby, od najmniejszego jingla reklamowego, przez muzykę, po ponad 4 tys. linii dialogowych dla 35 wyjątkowych postaci niezależnych.

Kolorowa i nieraz dziecinna oprawa graficzna budzi niepokój. Detale wokół gracza wskazują, że nic nie jest takim jak się wydaje, a Neo-Berlin to dystopijny świat  niekontrolowanego kapitalizmu i uzależnienia od technologii. Zapraszamy do zwiedzania tego miejsca i rozwiązywania jego zagadek. Tylko z pomocą gracza, Tina i SAM-53 mogą przywrócić życie miastu, które nazywają domem.

Dowiedz się więcej na temat: Encodya

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje