Electronic Arts zmieniło system mikropłatności w Need for Speed Payback

​Electronic Arts poinformowało, że postanowiło zmienić nieco system mikropłatności obecny w Need for Speed Payback.

Wiele uwagi poświęcono rozwiązaniom zaimplementowanym w Star Wars Battlefront II. Produkcja studia DICE nie jest jednak jedyną wydawaną przez EA, w której znalazł się mechanizm bazujący na transakcjach cyfrowych - podobny pojawił się w najnowszej odsłonie wyścigowego cyklu firmy i nie spodobał się graczom.

Warto wyjaśnić zasadę działania. W grze przygotowanej przez developerów z Ghost Games można poprawiać osiągi posiadanych aut poprzez instalowanie ulepszeń. Modyfikacje przyjęły formę kart, które wyróżniają się unikalnymi cechami.

Reklama

Kolejne kupuje się za pomocą "bank" - waluty gromadzonej podczas rozgrywki. Za kończenie zawodów oraz osiąganie następnych poziomów reputacji dostaje się też jedną, którą wybiera się spośród trzech wylosowanych przez produkcję.

Istnieje także opcja kupna części do samochodów - a więc kart - w nabywanych za prawdziwe pieniądze dostawach, czyli skrzynek. W pakietach znajdują się dodatkowo różne przedmioty kosmetyczne, a także określona ilość wirtualnej gotówki.

Wiele osób, które miało okazję sprawdzić Need for Speed Payback uważa, że system nie jest zbyt dobrze zbalansowany. Rozwijanie pojazdów w drodze standardowej zabawy jest zbyt powolne, a w efekcie gracz zachęcany jest do korzystania z mikropłatności, by zasilić zapas "bank" i wejść w posiadanie nowych kartoników.

Krytyka jednak najwyraźniej się opłaciła. W miniony weekend przedstawiciel studia Ghost Games, który podpisuje się pseudonimem F8RGE, na łamach forum Reddit oznajmił, że do rozwiązania wprowadzono kilka istotnych zmian.

Przede wszystkim zwiększono ilość reputacji i waluty "bank" otrzymywanej za kończenie rozmaitych aktywności oraz zajmowanie innych niż pierwsze miejsc podczas wyścigów. Poza tym gracze częściej w dostawach znajdą zawieszenie pneumatyczne.

Nie będą to jedyne modyfikacje. Twórcy zamierzają między innymi zająć się sklepem z częściami dla samochodów - skoncentrują się na poprawieniu jakości oferowanych przedmiotów, a więc wspomnianych wyżej kartoników.

Need for Speed Payback dostępne jest na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Need for Speed Payback
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama