Electronic Arts jak Netflix

Electronic Arts rozważa wprowadzenie abonamentu na gry PC.

Niekwestionowaną zaletą Netfliksa jest to, że za niewielką kwotę uiszczaną co miesiąc klienci otrzymują dostęp do ogromnej bazy filmów, seriali i programów telewizyjnych. Rozwiązanie to jest jeszcze mało popularne w przypadku gier, ale już wkrótce ten stan rzeczy może ulec zmianie.

Electronic Arts przeprowadziło niedawno badania opinii na temat ewentualnego wprowadzenia abonamentu na gry PC. Ankietowani zostali zapytani o to, za który z proponowanych abonamentów byliby gotowi zapłacić w kolejnym roku.

Poszczególne propozycje różniły się między sobą dostępnością i liczbą gier, obecnością dodatków, możliwością wypróbowania tytułu przed oficjalną premierą, częstotliwością dodawania nowych produkcji i oczywiście ceną, która wahała się od 4.99 do 14.99 dolarów za miesiąc.

Podobne rozwiązanie (EA Access) dostępne jest od sierpnia ubiegłego roku dla użytkowników konsoli Xbox One. Za 14.99 zł miesięcznie abonenci otrzymują darmowy dostęp do składającej się z kilkunastu tytułów bazy gier, zniżek na tytuły EA, a także możliwość wypróbowania wybranych produkcji przed premierą.

Autor: Dawid Sych

Ekspert Ceneo
Dowiedz się więcej na temat: Electronic Arts

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy