Elden Ring - wyciekł krótki fragment gry z Xbox One

​Dark Fantasy, pierścień, George R. R. Martin. To musi być Śród... Elden Ring! Króki, 27 filmik ukazuje fragment otwartego świata, który - zakuci w zbroję - będziemy przemierzać wzdłuż i wszerz.

Być może nie ma sensu robić wielkiego "halo", bo na poniższym video nie widać ani walki, ani przeciwników, ani nic, co wskazywałoby, z jaką grą przyjdzie nam się mierzyć. Widać za to olbrzymie duchowe drzewo, które wyrasta gdzieś pośród ruin. Widać grobowce, martwy las, fragment kanionu, olbrzymie drzewa o złotych liściach i kolumnady stanowiące o chwale zamierzchłych czasów. Dark Fantasy w najlepszym wydaniu. Artystycznie zapowiada się to, za co kochamy w serię Dark Souls, ale na większą, open-worldową skalę. Czujecie choć lekki hype?

Reklama

Źródło przecieku wskazuje, że nagranie pochodzi z wersji Xbox One. Patrząc na jakość tekstur roślin i zasięg widzenia (mgła w oddali jednak jest zbyt duża, choć sam zasięg wciąż imponujący), można uznać to za wiarygodną informację. Zaskakuje natomiast płynność, z jaką obraca się kamera. Jeśli to faktycznie stara generacja konsol, to optymalizacja gry będzie stała na naprawdę wysokim poziomie.

Fani gier From Software są jednak bardziej powściągliwi w swoich ocenach. Według wielu osób gra wygląda jak Dark Souls z dołożoną funkcją skakania. Ciekawe, co powiedzieliby, gdyby gra drastycznie różniła się od tego, do czego przywykli. Wtedy dopiero byłaby burza. Tak przynajmniej możemy mieć pewność, że jeśli nie oryginalnością, to gra zatriumfuje dzięki solidności i sprawdzonym rozwiązaniom.

Niektórzy wskazują też na mankamenty graficzne - przenikający przez tekstury odzieży miecz, czy słabą animację poruszania się po klifie. Okej, mają rację. Tyle tylko, że od zawsze gry z serii Dark Souls ogląda się fatalnie, a gra w nie wyśmienicie. Dobry gameplay zawsze obroni niedostatki technologiczne. W drugą stronę działa to bardzo rzadko.

Elden Ring zapowiedziany jest na 21 stycznia 2022 roku. Gra pojawi się na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elden Ring
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy