Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Elden Ring to nowa gra twórców Dark Souls

​Już w maju informowaliśmy, że George R.R. Martin, autor cyklu powieści "Pieśń lodu i ognia", na bazie których powstał serial "Gra o tron", na swoim oficjalnym blogu ujawnił, że w ostatnim okresie zajmował się także pracami nad grą wideo. Teraz produkcję ujawniono - nosi ona tytuł Elden Ring.

Dla ścisłości warto dodać, że ujawniony trailer pozostaje wyjątkowo mało konkretny i nigdzie nie ma mowy o słynnym pisarzu, lecz informację potwierdzono zaraz później w rozmowie na oficjalnej stronie blogu Xbox. Za prace odpowiada FromSoftware, twórcy słynnego cyklu Dark Souls.

Reklama

Opisywany zwiastun przedstawiono na konferencji Microsoftu przed targami E3. Na początku sporo mówi się w nim o tworzeniu tytułowego pierścienia. Może się wydawać, że mowa o "Władcy Pierścieni". Wkrótce otrzymujemy jednak kilka ujęć bardziej zbliżonych już do stylu FromSoftware.

Reżyser Hidetaka Miyazaki potwierdził także w wywiadzie, że mowa o produkcji z otwartym światem, co będzie sporą nowością dla japońskiego studia, które dotychczas koncentrowało się może i na sporych, lecz zamkniętych i liniowych poziomach. Ambicje mogą jednak wyjść grze na dobre.

Jak dodaje Miyazaki, jego zespół rozpoczął prace zaraz po zakończeniu DLC do Dark Souls 3, podczas gdy drugi oddział zajmował się Sekiro: Shadows Die Twice. Nadal mamy oczywiście do czynienia z mroczną grą RPG z kamerą umieszczoną za plecami postaci prowadzonej przez gracza.

Deweloper dodaje, że podczas gdy wspomniane Sekiro zrezygnowało z elementów RPG właśnie na rzecz czystej akcji, to Elden Ring wróci już do utrwalonej formuły Dark Souls, a więc położy większy nacisk na rozwój statystyk postaci. Nadal nie zabraknie rzecz jasna dobrego systemu walki.

Jeśli o zaangażowaniu Martina mowa, to popularny pisarz jest autorem ogólnego mitu i historii przedstawionego świata, zbudowanych na bazie licznych rozmów i konsultacji z Miyazakim. Ta praca służy jako baza dla uniwersum, obfitując także w interesujące postacie - zapewnia reżyser.

Dowiedz się więcej na temat: Elden Ring

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje