Reklama

Elden Ring: Reżyser twierdzi, że gra jest prawie idealna

​Premiera Elden Ring odbędzie się już 25 lutego. Niektórzy twórcy twierdzą, że gra jest bliska doskonałości. Na przykład jej reżyser, Hidetaka Miyazaki.

Człowiek, którego można nazwać ojcem Elden Ring - Hidetaka Miyazaki - udzielił interesującego wywiadu. W rozmowie z dziennikarzem magazynu Edge stwierdził, że nie planuje wprawdzie grać w swoje (i kolegów z zespołu From Software) dzieło. Nigdy tego nie robi, ponieważ zna wszystkie tajniki gier, nad którymi pracuje. Jednak gdyby miał zagrać w Elden Ring, uważa, że według niego były to tytuł prawie idealny. Jednym z elementów, który przybliża najnowszą produkcję From Software do doskonałości, jest według niego otwarty świat.

Reklama

"Jeśli mam eksplorować uniwersum, chcę dysponować dokładną mapą. Jeśli coś mnie zainteresuje, chcę móc do tego dotrzeć i zbadać. Chciałbym też na przykład powalczyć ze smokiem na ogromnej arenie. To drobnostki, ale w Elden Ring to wszystko jest możliwe, dzięki czemu według mnie jest to gra prawie idealna" - uzasadnił Miyazaki w wywiadzie dla Edge.

Elden Ring - czym jest nowa gra studia From Software?

From Software to studio znane z takich przebojów, jak Demon's Souls, Dark Souls, Bloodborne i Sekiro: Shadows Die Twice. To wszystko tytuły, które zdefiniowały nowy podgatunek - soulslike. Każdy z nich wyróżnia się niesamowitym klimatem, świetnymi projektami przeciwników oraz bardzo wysokim poziomem trudności. Zwłaszcza ten ostatni stał się znakiem rozpoznawczym dzieł japońskiego dewelopera.

Elden Ring utrzymuje wysoki poziom trudności poprzedniczek, ale wprowadza szereg nowości z otwartym światem na czele. Lokacje będziemy przemierzać pieszo, a także na grzbiecie konia. Po drodze czekać na nas będą dziesiątki aktywności - zarówno obowiązkowych, jak i pobocznych.

Gra będzie także nieco bardziej przystępna dla nowicjuszy, ale w żadnym wypadku nie będzie łatwa (czego doświadczyliśmy, biorąc udział w przedpremierowych testach). Warto przypomnieć, że w pracach nad zupełnie nowym uniwersum brał udział George R.R. Martin, czyli autor książek z serii "Pieśń lodu i ognia". To cykl powieści fantasy, na podstawie którego powstał serial "Gra o tron".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy