Reklama

Elden Ring: George R. R. Martin zachwycony produkcją

​Autor bestsellerowego fantasy George R.R. Martin wypowiedział się na temat współpracy z Miyazaki i FromSoftware przy Elden Ring i swojego zainteresowania grami.

Elden Ring, który swoją premierę będzie miał pod koniec lutego 2022, będzie jedną z największych gier od FromSoftware. Gra już teraz otrzymała 8 nagród, a w sieci krąży sporo spojlerów, analiz i gameplayów. Już samo to świadczy o bardzo dużych oczekiwaniach i ekscytacji fanów.

Zaangażowanie George'a R.R. Martina w Elden Ring było główną osią marketingową na wczesnym etapie promocji tytułu. Martin jest słynnym autorem serii Pieśń Lodu i Ognia, znanej szerzej jako popularny serial telewizyjny Gra o Tron. Niedawno Martin wspomniał o wkładzie, jaki miał w długo oczekiwany tytuł.

Reklama

Martin zachwycony sposobem przedstawienia jego wizji

George R.R. Martin powiedział niedawno w krótkim wpisie na blogu o swoim zaangażowaniu w Elden Ring i o tym, jak doszło do tej współpracy. Martin już dawno doceniał poziom artystyczny studia FromSoftware, ale kiedy zobaczył zapowiedzi Elden Ring, był zachwycony sposobem przedstawienia jego wizji.

Martin przyznaje, że poza grami strategicznymi, nigdy nie wciągnął się na poważnie w gry video. Wspomina Railroad TycoonRomance of the Three Kingdoms. Autor doskonale zdaje sobie sprawę z potęgi branży gier komputerowych, która już dawno prześcignęła Hollywood. Wie też, jak ciężkim i skomplikowanym procesem jest stworzenie dobrego tytułu. Z tej perspektywy swój wkład uważa za relatywnie niewielki. W końcu musiał tylko opracować lore dla powstającej produkcji.

Zagadką jest to, jak dużo i jak bogate historie napisał Martin. Nie wiemy też, czy Elden Ring stanie się serią podobną do Dark Souls, czy śladami Bloodborne, będzie zamkniętą historią. Jeśli tytuł okaże się sukcesem - a wszystko na to wskazuje - zaangażowanie Marina w kolejne odsłony powinno być raczej pewnikiem. 

Elden Ring zadebiutuje 25 lutego 2022 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy