Reklama

Elden Ring - 20 minut rozgrywki z nowej gry From Software

​Wreszcie możemy zobaczyć najnowszą produkcję twórców Dark Souls w akcji. W sieci pojawił się długi materiał z rozgrywki w wersji na PC.

Bandai Namco w końcu zdarło z Elden Ring całun tajemniczości i pokazało graczom, jak będzie wyglądało najnowsze dzieło autorów Dark Souls, Demon's Souls oraz Bloodborne. Miłośnicy twórczości From Software powinni być zachwyceni, bo do sieci trafiło aż dwadzieścia minut gameplayu.

Na nagraniu podziwiamy rozmiar i wygląd krainy, do której trafimy w grze, zapoznajemy się z mechaniką walki (która pozwala teraz nie tylko wywijać bronią białą, ale także strzelać z łuku), jak również słuchamy kilku dialogów i oglądamy przerywniki filmowe. Całość została okraszona komentarzem twórców - co prawda anglojęzycznym, ale przygotowano polskie napisy.

Reklama

Elden Ring robi świetne wrażenie tym, co było od zawsze mocną stroną twórczości From Software - klimatem, wyglądem postaci oraz projektami lokacji. Jednak tym razem dodatkowo otrzymujemy ogromny, otwarty świat, który przemierzamy albo na piechotę, albo konno. Wiąże się z tym także znacznie bardziej nieliniowy charakter zabawy. Na drodze napotkamy na różne dodatkowe, opcjonalne aktywności. Trudno nie pochwalić twórców także za różnorodność odwiedzanych miejsc. W zwiastunie co i rusz oglądamy zupełnie inny krajobraz.

Wygląda na to, że na początku przyszłego roku czeka nas prawdziwa soulslike'owa uczta. Elden Ring miało ujrzeć światło dzienne w tym roku, ale później termin wydania przesunięto na styczeń. A później doszło do kolejnego opóźnienia. Obecna data premiery to 25 lutego. Miejmy nadzieję, że okaże się już ostateczna. Gra trafi na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Podobnie jak poprzednie produkcje From Software, zostanie przetłumaczona na język polski (wersja kinowa).

Głównym projektantem Elden Ring jest Hidetaka Miyazaki, czyli ojciec Dark Souls. W pracach nad uniwersum, w którym toczy się akcja gry, brał udział George R.R. Martin, autor książek z serii "Pieśń Lodu i Ognia", na podstawie których powstał serial "Gra o tron".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje