Reklama

Eksploracja w nowym materiale z remake’u Outcast

Twórcy odświeżonej wersji Outcast opublikowali pierwszy film z nowej serii materiałów przybliżających różne elementy rozgrywki. Nagranie koncentruje się na eksploracji.

Podobnie jak w oryginale z 1999 roku, akcję produkcji osadzono na zamieszkanej przez przedstawicieli rasy Talan planecie Adelpha. Od samego początku gracze otrzymają dostęp do wszystkich sześciu regionów globu, pomiędzy którymi przemieszczą się z pomocą teleportów.

Twórcy jednocześnie podkreślają, że niektóre regiony będą lepiej strzeżone, więc wycieczka bez odpowiedniego przygotowania może okazać się niezbyt dobrym pomysłem. Poza tym podejmowane działania wpłyną na otoczenie - przykładem jest sytuacja, gdy bohater zniszczył jedną z maszyn, co zezłościło napotkanego mechanika.

Reklama

Nadchodzący remake przedstawi taką samą historię, jak pierwowzór. Po odkryciu Adelphy, ludzie wysyłają sondę kosmiczną, którą Talanie jednak niszczą, co prowadzi do powstania czarnej dziury. Szybko okazuje się, że zjawisko może zniszczyć nie tylko nową planetę, ale także Ziemię.

Gracze pokierują poczynaniami Cuttera Slade’a - amerykańskiego żołnierza, który wraz z trójką naukowców zostaje wysłany z misją uratowania obu globów. Na miejscu stanie przed koniecznością nawiązania kontaktu z tubylcami.

Zmianom nie ulegną również podstawowe założenia rozgrywki. Zabawa sprowadzi się więc do eksploracji, prowadzeniu rozmów z postaciami oraz walki z przeciwnikami. Z dotychczas udostępnionych materiałów wynika jednak, że autorzy znacznie poprawili oprawę graficzną.

Outcast: Second Contact - bo tak zwie się remake - ukaże się w październiku, choć dokładnego terminu debiutu na razie nie podano. Produkcja zmierza na trzy platformy sprzętowe - PC, Xbox One i PlayStation 4. Wspomniany wyżej gameplay poświęcony eksploracji można obejrzeć poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje