Egzemplarz The Legend of Zelda z 1987 roku sprzedany za ogromne pieniądze

Oryginalnie zafoliowany egzemplarz The Legend of Zelda został sprzedany za 870 tysięcy dolarów, jednak to nie ta produkcja odpowiada za nowy rekord najdrożej sprzedanej gry w historii branży.

The Legend of Zelda to seria, która pojawiła się przeszło 30 lat temu i po dziś dzień ma status jednej z kultowych gier w branży. Nic więc dziwnego, że na aukcji Heritage Auctions produkcję sprzedano za ogromne pieniądze bijąc wcześniejszy rekord ustanowiony przez Super Mario Bros., który trafił do kolekcjonera za 660 tysięcy USD (ok. 2 578 851 złotych).

Zafoliowany egzemplarz The Legend of Zelda w wersji na NES pochodądzy z 1987 sprzedano za 870 tysięcy dolarów (ok. 3,3 mln zł). Dlaczego aż tyle? Mamy do czynienia z kopią “NES R" produkowaną jedynie przez kilka miesięcy, zastąpioną na początku 1988 roku przez wariant "Rev-A".

Reklama

Do tego jest to zafoliowana sztuka. Otrzymała ona ocenę 9.0 A Wata. Więcej warta byłaby jednak edycja “The Legend of Zelda NES" będąca pierwszą serią produkcyjną. The Legend of Zelda pobiła rekord, ale na krótko mogła cieszyć się tym sukcesem, ponieważ wyprzedził go Super Mario 64, który aktualnie dzierży miano najdrożej sprzedanej gry w historii. Dom aukcyjny Heritage Auctions sprzedał zafoliowany egzemplarz Super Mario 64 na konsolę Nintendo 64 za 1,56 mln dol. (blisko 6 mln zł).

Jak widzimy ostatnim czasie wartość tego rodzaju przedmiotów kolekcjonerskich wzrosła. Dotyczy to m.in. niektórych kart pokemon wartych setki, a nawet tysiące dolarów. Bez wątpienia 870 tysięcy czy 1,56 mln dolarów to ogromna suma, która nie jednemu człowiekowi pozwoliłaby ustawić się do końca życia tymczasem ktoś przeznaczył je na gry.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy