Reklama

Edengrad - postapokaliptyczne MMORPG uruchamia zbiórkę na Kickstarterze

Huckleberry Games dołączyło do grupy polskich projektów szukających wsparcia finansowego i rozgłosu na międzynarodowej platformie crowdfundingowej Kickstarter.

Nie jest to pierwsza akcja finansowania społecznościowego wokół gry Edengrad - symulacji życia po apokalipsie dla wielu graczy. Projekt trafił w zeszłym roku na polską platformę crowdfundingową - wspieram.to, gdzie odniósł spory sukces osiągając poziom 127% założonej sumy. Kampania Kickstarter potrwa 30 dni. Cel podstawowy: 39 000 funtów brytyjskich.

"Edengrad przygotowuje się do podboju świata. Postapokaliptyczna bomba, która dzięki Wam mogła powstać jest już niemal gotowa do globalnego uderzenia. rozpoczynamy kampanię Kickstarterową. Skierowana ona będzie do graczy z globalnej społeczności i to o ich wsparcie będziemy się ubiegać. Dodatkowe środki posłużą nam do rozbudowy infrastruktury serwerów, które obsłużą grę dostępną dla graczy z całego świata oraz na działania promocyjne, które pozwolą nam zaludnić Edengrad nowymi osadnikami" - mówi szef Huckleberry Games, Patryk Borowski.

Reklama

Twórcy podkreślają, że spożytkowali rozsądnie każdą złotówkę zebraną od polskich graczy, którzy ufundowali produkcję w lipcu zeszłego roku. Społeczność fanów, która zebrała się wówczas wokół gry do tej pory pozostaje dla Huckleberry Games nieocenionym wsparciem. Patryk Borowski nie kryje wdzięczności.

"Dziękujemy wszystkim którzy pomogli nam za pośrednictwem wspieram.to! Jesteście na zawsze pionierami na pustkowiach Edengradu, awangardą nowego świata i nigdy nie zapomnimy o sojuszu z Wami zawartym. To, co otrzymają za swoje datki uczestnicy Kickstartera - Wy już dostaliście. Liczymy na wasze dalsze wsparcie - ale tylko już merytoryczne! Bądźcie z nami, komentujcie, kibicujcie nam i nieście dalej nowinę. Będziemy wdzięczni i szczęśliwi, jeśli wśród obecnych obywateli Edengradu pojawią się również jego ambasadorowie" - apeluje Borowski.

Edengrad wprowadza do świata MMORPG wiele oryginalnych koncepcji, takich jak symulacja społeczno-ekonomiczna, budowa od podstaw własnych osad i rozwijanie ich z pomocą sprzymierzonych graczy aż do poziomu miast - nowych przyczółków ludzkości na zrujnowanej powierzchni Ziemi.

Do szerokiego grona odbiorców gra trafi za pośrednictwem Steam Early Access we wrześniu 2016 i będzie produkcją płatną, z bardzo przystępną  ceną i bez abonamentu miesięcznego. Produkcję współfinansuje fundusz inwestycyjny Erne Ventures. Więcej o zbiórce oraz najbliższych planach studia względem produkcji można dowiedzieć się ze strony kampanii na Kickstarterze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje