Reklama

Earthworm Jim: Kosmiczny robak powróci?

Jedna z najbardziej charakterystycznych postaci branży elektronicznej rozrywki znów zagości na monitorach.

Nieistniejące już dłuższy czas Shiny Entertainment wciąż żyje w sercach wielu graczy dorastających na przełomie tysiącleci. Takie tytuły jak szalone MDK, ambitne Sacrifice czy kontrowersyjny Messiah na stałe wpisały w historię branży, zdobywając przy tym liczne grono fanów. Niejeden z nich szczególną estymą darzył cykl (no, głównie pierwsze części) o przygodach najsławniejszej chyba dżdżownicy świata, Earthworm Jima.

Seria dwuwymiarowych platformówek biła rekordy popularności w połowie lat 90., ale nie podołała niestety rosnącej popularności trójwymiarowych gier - powodem tego mogło być także oddelegowania przez wydawcę twórców oryginału do prac nad Wild 9 i powierzenie prac nad Earthworm Jim 3D studiu Vis Entertainment. Kolejne próby powrotu do czołówki gatunku spełzły na niczym, a gracze powoli zapominali o biednym Jimie.

Reklama

Na szczęście twórcy oryginału doszli do wniosku, że świat już zbyt długo czeka na powrót ulubionego przez wielu cyklu i ogłosili, że zajęli się produkcją Earthworm Jima 3. Muszę jednak niestety ostudzić zapał wszystkich tych, którzy zakrzyknęli w tym momencie z radości - gra ma ukazać się tylko i wyłącznie na zapowiedzianej w zeszłym roku retro konsoli Intellivision Amico. Odpowiedzi na pytanie "dlaczego akurat Amico?" możemy doszukiwać się w osobie Tommy'ego Tallarico, prezesa Intellivision, który przez lata współpracował z Shiny jako kompozytor muzyki do wielu tytułów developera, w tym także do serii Earthworm Jim. Jak sam mówi:

Twórcy nie ogłosili jeszcze żadnych szczegółów dotyczących Earthworm Jim 3 ani tym bardziej daty jego premiery - na pewno jednak nie będzie ona miała miejsce przed pojawieniem się samej konsoli, która na rynek ma zawitać 10 października 2020. Pozostaje mieć nadzieję, że w wypadku, gdyby Amico nie okazało się sukcesem (którego chyba mało kto się spodziewa), gra zostanie przeportowana także na inne, nieco popularniejsze platformy.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Earthworm Jim

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy