Earthworm Jim: Kosmiczny robak powróci?

Jedna z najbardziej charakterystycznych postaci branży elektronicznej rozrywki znów zagości na monitorach.

Nieistniejące już dłuższy czas Shiny Entertainment wciąż żyje w sercach wielu graczy dorastających na przełomie tysiącleci. Takie tytuły jak szalone MDK, ambitne Sacrifice czy kontrowersyjny Messiah na stałe wpisały w historię branży, zdobywając przy tym liczne grono fanów. Niejeden z nich szczególną estymą darzył cykl (no, głównie pierwsze części) o przygodach najsławniejszej chyba dżdżownicy świata, Earthworm Jima.

Seria dwuwymiarowych platformówek biła rekordy popularności w połowie lat 90., ale nie podołała niestety rosnącej popularności trójwymiarowych gier - powodem tego mogło być także oddelegowania przez wydawcę twórców oryginału do prac nad Wild 9 i powierzenie prac nad Earthworm Jim 3D studiu Vis Entertainment. Kolejne próby powrotu do czołówki gatunku spełzły na niczym, a gracze powoli zapominali o biednym Jimie.

Reklama

Na szczęście twórcy oryginału doszli do wniosku, że świat już zbyt długo czeka na powrót ulubionego przez wielu cyklu i ogłosili, że zajęli się produkcją Earthworm Jima 3. Muszę jednak niestety ostudzić zapał wszystkich tych, którzy zakrzyknęli w tym momencie z radości - gra ma ukazać się tylko i wyłącznie na zapowiedzianej w zeszłym roku retro konsoli Intellivision Amico. Odpowiedzi na pytanie "dlaczego akurat Amico?" możemy doszukiwać się w osobie Tommy'ego Tallarico, prezesa Intellivision, który przez lata współpracował z Shiny jako kompozytor muzyki do wielu tytułów developera, w tym także do serii Earthworm Jim. Jak sam mówi:

Twórcy nie ogłosili jeszcze żadnych szczegółów dotyczących Earthworm Jim 3 ani tym bardziej daty jego premiery - na pewno jednak nie będzie ona miała miejsce przed pojawieniem się samej konsoli, która na rynek ma zawitać 10 października 2020. Pozostaje mieć nadzieję, że w wypadku, gdyby Amico nie okazało się sukcesem (którego chyba mało kto się spodziewa), gra zostanie przeportowana także na inne, nieco popularniejsze platformy.

CD Action
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy