EA zaprezentuje tegoroczną odsłonę Battlefield w tym miesiącu

​Electronic Arts ujawniło datę pierwszej prezentacji kolejnej odsłony cyklu Battlefield. Firma podała jednak termin w mocno nietypowy sposób.

Odpowiedzialni za rozwój serii developerzy ze studia DICE na mapie Fort de Vaux z poprzedniej części - lokację wprowadzono w dodatku Nie przejdą - umieścili zamkniętą piwnicę. Gracze dopiero kilka dni temu odkryli, że w celu otworzenia drzwi do pomieszczenia należy przełączyć odpowiednie dźwignie w określonej kolejności.

Wewnątrz znaleziono jedynie obraz przedstawiający konia i rurę z cieknącą wodą. Uwagę fanów zwrócił szczególnie drugi z wymienionych elementów - miłośnicy Battlefielda usłyszeli, że dźwięk spadających na ziemię kropel układa się w wiadomość zapisaną w alfabecie Morse’a.

Reklama

Internauci wspólnymi siłami zdołali odcyfrować treść tajemniczego komunikatu, który składa się z krótkiego sformułowania - neverbethesame. W tłumaczeniu na język polski oznacza "nigdy nie będzie tak samo".

To jednak nie wszystko, ponieważ okazuje się, że wpisanie wspomnianych słów do adresu oficjalnej witryny internetowej EA przekierowuje do podstrony z datą 23 maja i napisem Battlefield (TUTAJ). Nie ulega raczej wątpliwości, że tego dnia firma ujawni pierwsze informacje na temat nowej odsłony serii.

Zdanie "nigdy nie będzie tak samo" sugeruje, że w tegorocznej części cyklu twórcy zaimplementują szereg istotnych zmian. Oczywiście na razie trudno przewidzieć, co dokładnie autorzy przygotowali na potrzeby produkcji.

Nieoficjalne doniesienia wskazywały jednak, że w powstającym projekcie pojawi się tryb battle royale. Prace nad wariantem rzekomo znajdują się na bardzo wczesnym etapie - podobno DICE ma na razie jedynie prototyp. W związku z tym nie wiadomo, czy studio zdąży z ukończeniem opcji przed premierą strzelanki. Warto również zaznaczyć, że z przecieków wynika, że gra otrzyma nazwę Battlefield V i zostanie osadzona w czasach II wojny światowej. Wszystko powinno wyjaśnić się 23 maja.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Battlefield

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama