Reklama

EA walczy z oszustami w Apex Legends

​Electronic Arts oraz studio Respawn intensyfikują walkę z oszustami w strzelance sieciowej Apex Legends. Produkcja battle royale jest nie tylko szalenie popularna, ale także nowa i dostępna za darmo, co zawsze przyciąga uwagę twórców zarabiających na tworzeniu oprogramowania tego typu.

Jay Frechette, pracownik odpowiedzialny za kontakty ze społecznością w firmie odpowiedzialnej za grę, ujawnił w serwisie społecznościowym Reddit, że na komputerach osobistych zbanowano już ponad 355 tysięcy oszukujących użytkowników, wykrytych przez aplikację Easy Anti-Cheat.

Na konsolach, gdzie Apex Legends także jest dostępne, zjawisko jest oczywiście dużo mniej rozprzestrzenione, ponieważ gracze nie mają możliwości ściągania i instalowania własnych programów w zamkniętych ekosystemach przygotowanych dla PlayStation 4 oraz Xbox One.

Reklama

Deweloperzy przyznaję, że przygotowują rozwiązania wykraczające poza możliwości Easy Anti-Cheat, ale z oczywistych względów nie chcą obecnie zdradzać szczegółów. Pomogą podobno eksperci wydawcy, czyli Electronic Arts. Na najbliższą przyszłość zaplanowano opcję raportowania graczy.

Obecnie próby zgłoszenia podejrzanego zachowania wymagają bowiem przejścia przez dość skomplikowany proces ogólnej pomocy technicznej na stronie internetowej. Brakuje prostego rozwiązania dostępnego bezpośrednio z gry, lecz ta sytuacja ma wkrótce ulec zmianie.

Innym problemem jest spamowanie podczas wybierania bohaterów. Delikwent pojawia się w drużynie, bezlitośnie spamuje, a następnie równie szybko znika. Twórcy obiecują, że szukają obecnie odpowiedniej strategii, by poradzić sobie z tym mało przyjemnym zjawiskiem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy