Reklama

EA również obiecuje darmowe next-genowe wersje gier z Xbox One i PlayStation 4

​Wydawca poinformował, że gracze kupujący jego gry na obecną generację konsol, nie będą musieli kupować kolejnych kopii na next-geny.

Oczywiście nie mówimy o wszystkich tytułach, bo akcja ograniczona będzie naturalnie do gier, które ukażą się na obu generacjach, a do tego EA zastrzega, że niekoniecznie wszystkich, ale więcej szczegółów będziemy poznawać bliżej premiery. Tak czy inaczej, dla wybranych produkcji z PS4 oraz Xbox One oznacza to, że otrzymamy zupełnie za darmo również ich wersję na next-geny, tj. PS5 i Xbox Series X. Dzięki temu gracze nie muszą czekać do premiery nowych konsol, jeśli chcą w coś zagrać, a obawiali się, że będą musieli ponieść podwójne koszty.

Reklama

Wygląda to mniej więcej tak samo jak program Smart Delivery od Microsoftu, dzięki któremu gracze uzyskają dostęp do nadchodzących gier od Xbox Game Studios na konsoli Xbox Series X bez konieczności ponownego płacenia (udział w akcji zapowiedzieli już choćby CD Projekt Red dla Cyberpunk 2077 i Ubisoft dla Assassin’s Creed Valhalla). Jak tłumaczył to gigant z Redmond: - Smart Delivery to technologia, która pozwala ci zakupić grę raz i mieć pewność, że niezależnie od tego, czy posiadasz Xboxa One czy Xboxa Series X, otrzymujesz właściwą wersję na posiadany system.

Co jednak ciekawe, po raz pierwszy w tym kontekście pada nazwa PlayStation, co sugeruje, że Sony planuje podobną praktykę, choć jeszcze o niej nie poinformował i EA nieco go w tym uprzedziło. - Trzeba podkreślić, że końcówka tego roku wpłynie na przychody za sprawą gier, które wypuszczamy na obecną generację konsol, które można będzie uzyskać za darmo w wersji na nową generację" - mówił Blake Jorgensen podczas prezentowania wyników finansowych Electronic Arts. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko czekać na oficjalne stanowisko Sony i się cieszyć, bo to oznacza, że możemy ogrywać nadchodzące tytuły bez obaw o dodatkowe koszty.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy