Reklama

EA Play zadebiutuje na Steam pod koniec sierpnia

​Electronic Arts zdradziło kiedy usługa EA Play (do niedawna znana jako Origin Access oraz EA Access) zadebiutuje na Steam. Stanie się to jeszcze w sierpniu.

Origin Access i EA Access od 18 sierpnia funkcjonują pod wspólną nazwą EA Play i obecnie poza nazwą nie zmieniła się zarówno oferta jak i ceny abonamentu. Flagowa usługa Electronic Arts ma również zadebiutować na Steam, aczkolwiek do niedawna nieznany był termin startu subskrypcji na platformie Valve.

Teraz jednak w sieci pojawiła się informacja zdradzająca termin premiery, która nastąpi 31 sierpnia. Dokładnie jak w przypadku propozycji dostępnej w sklepie EA tutaj także za podstawowy abonament należy zapłacić 14,99 złotych miesięcznie lub 79,99 złotych rocznie.

Reklama

Wariant EA Play Pro kosztuje natomiast 59,90 zł na 30 dni lub 419,90 zł rocznie, jednak w przypadku lepszej opcji otrzymujemy dostęp do premierowych edycji gier.

Abonenci na Steam mogą liczyć na 10-procentowe zniżki obejmujące gry oraz rozmaite cyfrowe treści. Do tego możliwość przetestowania wybranych produkcji przez maksymalnie 10 godzin, a także dostęp do szerokiego katalogu tytułów, w skład którego wchodzą m.in. Mass Effect, Battlefield, Need for Speed i Dragon Age. Dodatkowo Electronic Arts przewiduje nagrody za zaangażowanie dostępne wyłącznie dla subskrybentów.

Warto wspomnieć, że EA Play obecne jest nie tylko na PC, ale też konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One zaś jego udostępnienie na platformie Valve to część współpracy Elektroników z Valve. W ramach partnerstwa już w ubiegłym roku w sklepie pojawił się Star Wars Jedi: Upadły zakon, a niedawno dodano również serię The Sims, Battlefield, Mass Effect czy Need for Speed.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje