Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

EA opóźnia trailer Madden NFL 21 w ramach wsparcia protestów w USA

​Poza pandemią koronawirusa, Stany Zjednoczone mają obecnie jeszcze jeden problem: ogarniające cały kraj zamieszki, przeradzające się niekiedy w regularne bitwy z policją, a wywołane śmiercią czarnoskórego Georgea Floyda po aresztowaniu przez policję w Minneapolis w stanie Minnesota.

Jak to często w takich przypadkach bywa, placówki licznych koncernów i banków są podpalane, podczas gdy inne firmy chcą zyskać sympatię i decyzje biznesowe formułują w taki sposób, by nawiązać do wydarzeń z ulic. W tym drugim gronie wymienić można choćby Electronic Arts.

Reklama

Na dzisiaj, 1 czerwca, amerykańska korporacja planowała publikację pierwszego zwiastuna Madden NFL 21, szalenie popularnej w Stanach Zjednoczonych serii koncentrującej się na futbolu amerykańskim. Sama liga NFL w ostatnich pełna jest nasilających się kontrowersji na tle rasowym.

Dlatego też publikacja zwiastuna nowej produkcji wydawała się co najmniej nie na miejscu. EA najwidoczniej zdało sobie z tego sprawę, więc w komunikacie na Twitterze poinformowano, że materiał został opóźniony. Dlaczego? Oczywiście w ramach solidaryzowania się z protestującymi.

"Solidaryzujemy się z naszą afroamerykańską społecznością przyjaciół, graczy, kolegów i partnerów. Obecnie skupiamy się na tym, co możemy zrobić, by zmienić niesprawiedliwe traktowanie i systemową stronniczość, rujnujące nasz kraj oraz cały świat" - czytamy w oświadczeniu EA Sports.

Jako firma zajmująca się grami wideo, Electronic Arts ma oczywiście bardzo małe pole do działań na tym polu. Rysowanie się jednak na lidera walki o równowagę rasową na pewno wygląda jednak dobrze w sieciach społecznościowych, a publikacja wspomnianego trailera - wprost przeciwnie.

"Znajdziemy inną okazję na porozmawiania o futbolu. To [wyeliminowanie rasizmu w USA - dop. red.] coś większego niż gra i większego niż sport. To coś, co potrzebuje, byśmy wszyscy stanęli razem i postawili na zmiany" - czytamy dalej w wiadomości. Madden NFL 21 ukaże się najpewniej w sierpniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje