Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

EA ma problemy z odświeżeniem pierwszego Mass Effect?

​Już od lat mówi się, że Electronic Arts szykuje odświeżoną wersję trylogii Mass Effect, jednej z najpopularniejszych serii studia BioWare. Produkcji jakoś nie zdołano jednak jeszcze zapowiedzieć, a najnowsza porcja nieoficjalnych sugeruje, że przyczyną są problemy z pierwszą odsłoną cyklu.

Świetnie poinformowany Jeff Grub z serwisu VentureBeat zapewnia, że jedną z przyczyn przesuwających się terminów jest globalna pandemia koronawirusa, lecz nie tego zjawiska nie można obarczać o wszystko. Postępy blokuje podobno także najstarsza odsłona, a więc Madd Effect 1.

Reklama

Ta część ma obecnie odstawać jakością od pozostałych dwóch, a Electronic Arts nie chce wydawać serii w takiej formie, ponieważ słabsza "jedynka" mogłaby skutecznie zniechęcić nowych graczy, którzy następnie niechętnie sięgnęliby po dwie następne części kosmicznej trylogii. Brzmi sensownie.

Pierwsze Mass Effect z 2007 roku odstaje od kolejnych odsłon. Mowa nie tylko o oprawie graficznej, ale także o mechanizmach rozgrywki, które w sequelach doczekały się odświeżenia. Tymczasem twórcy mają podobno problemy z bardziej "dogłębnym" odświeżeniem pierwowzoru.

Dlatego też fakt, że remastery nie zostały w ogóle oficjalnie potwierdzone przez wydawcę, wydaje się być całkiem sensowym posunięciem. Electronic Arts nie może bowiem przekładać czegoś, co oficjalnie jeszcze nie istnieje. Trylogia ma ostatecznie ukazać się więc dopiero w przyszłym roku.

Dowiedz się więcej na temat: Mass Effect

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje