Reklama

EA już kombinuje z programem darmowych aktualizacji na Xbox Series X

​Inicjatywa Smart Delivery na Xbox Series X zapowiadała się bardzo ciekawie - gracze kupujący tytuł na Xbox One bez dodatkowych opłat dostaną także kopię działającą na sprzęcie nowej generacji. To świetna zachęta to przejścia na nadchodzące urządzenie, obejmująca choćby Cyberpunk 2077.

Do akcji wkroczyło jednak Electronic Arts. Amerykańska korporacja nie byłaby sobą, gdyby nie zaczęła chachmęcić przy takim prokonsumenckim zachowaniu i wprowadzać odpowiednie obostrzenia, by upewnić się, że nie straci zbyt wiele zysków. Najlepszym przykładem jest Madden NFL 21.

Faktycznie, jeśli kupimy symulator futbolu amerykańskiego w wersji Xbox One, gra zadziała później także na Series X. Ale! Drobnymi drukiem dopisano, że odsłonę Xbox One musimy kupić do 31 grudnia obecnego roku, a następnie aktywować ją na nowej konsoli do 31 marca 2021 roku.

Reklama

Jeśli nie wyrobimy się w opisanym terminie, promocja przepada. Nie jest obecnie jasne, czy nie zadziała także standardowa kompatybilność wsteczna. Nie wiemy też, czy inne produkcje zaangażowane w Smart Delivery podążą podobnym śladem - inicjatywa EA jest odrębnym pomysłem.

Jak widać, takie zachowanie EA wprowadza tylko zamieszania i rzuca się cieniem na całym program Microsoftu. Korporacja z Redmond nie zmusza żadnej firmy do dodawania swoich gier do inicjatywy, więc lepiej byłoby chyba, gdyby Electronic Art wcale nie przystępowało do programu Smart Delivery.

Poniżej znaleźć można listę potwierdzonych uczestników inicjatywy:

 1. Assassin’s Creed Valhalla
 2. Call of the Sea
 3. Chorus
 4. Cyberpunk 2077
 5. Halo Infinite
 6. Hellblade 2
 7. Dirt 5
 8. Scarlet Nexus
 9. Second Extinction
 10. The Ascent
 11. Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
 12. Yakuza: Like a Dragon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy