E3 odwołane, ale… Microsoft i Ubisoft przeprowadzą swoje prezentacje zgodnie z planem

​Z powodu światowej pandemii koronawirusa odwołano większość dużych imprez i choć E3 było zaplanowane dopiero na czerwiec, to również podzieliło ten los.

I trudno się temu dziwić, bo choć ciepła i słoneczna pogoda faktycznie może pomóc w walce z koronawirusem, to zgromadzenie w jednym miejscu ok. 70 tysięcy osób, bo tyle było na E3 w ubiegłym roku, nie wydaje się odpowiedzialne.

Kiedy decyzja została podana do wiadomości publicznej, większość graczy wykazała się zrozumieniem, ale jednocześnie zaczęły się pytania, co z prezentacjami, jakich mieliśmy się doczekać podczas imprezy.

W dużej mierze chodziło tu o nową konsolę Microsoftu, czyli Xboxa Series X, bo w przypadku Sony od dawna wiedzieliśmy, że Japończycy nie pojawią się na imprezie z PlayStation 5. Na szczęście współczesna technologia daje ogromne możliwości, dlatego wielu producentów, z gigantem z Redmond na czele - poinformowało już, że ich prezentacje odbędą się planowo, chociaż w ramach streamingu online, więc stracimy jedynie okazję do osobistego przetestowania gier i urządzeń.

Reklama

Szef działu Xbox, Phil Spencer, napisał na Twitterze, że E3 od zawsze jest dla firmy ważnym momentem, dlatego cały zespół Xboxa próbuje dostosować się do nowej sytuacji. W związku z tym Microsoft będzie "celebrował nową generację gamingu" za pomocą cyfrowego wydarzenia, które będzie można obejrzeć w sieci. Co prawda wciąż nie wiemy, co dokładnie zobaczymy podczas transmisji, ale poza samym next-genem można oczekiwać gameplayu z nowego Hellblade’a od wykupionego ostatnio przez Microsoft studia Ninja Theory czy kilku nowych tytułów pokazujących moc nowej konsoli.

A co z Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED, którego pokazu spodziewaliśmy się podczas tego show? Trudno powiedzieć, ale wydaje się, że polski deweloper z pewnością coś wymyśli, szczególnie że premiera gry zbliża się dużymi krokami. Przy okazji dowiedzieliśmy się jednak, że podobną drogę jak Microsoft chce wybrać również Ubisoft, choć tu nic nie jest jeszcze pewne: - Zdrowie i bezpieczeństwo zespołów, graczy i partnerów jest naszym priorytetem, dlatego choć jesteśmy rozczarowani, w pełni wspieramy decyzję ESA dotyczącą odwołania E3 2020. Badamy nowe opcje cyfrowych doświadczeń, które pozwolą nam podzielić się z Wami naszymi nowymi ekscytującymi planami.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy