Reklama

E3 2021 również odwołane. Co z wersją cyfrową?

​W zeszłym roku fizyczna edycja najpopularniejszych gamingowych targów gamingowych nie odbyła się z powodu pandemii koronawirusa, ale w zamian dostaliśmy wiele konferencji i wydarzeń od samych wydawców.

Organizatorzy E3 zapowiadali wtedy, że targi powrócą w przyszłym roku, ale wiele wskazuje na inny scenariusz. Jakiś czas temu wszyscy wierzyliśmy w to, że pandemia odpuści zdecydowanie szybciej, ale jest inaczej i ze względów bezpieczeństwa zorganizowanie takiej imprezy w “starym stylu" byłoby z pewnością niemożliwe. Tak właśnie wynika z dokumentów opublikowanych przez Los Angeles Convention and Tourism Development Commission, gdzie możemy przeczytać, że fizyczna edycja targów E3 2021 została odwołana.

Możemy w nich przeczytać również, że komisja pracuje z ESA, czyli organizatorem targów, w zakresie wydarzeń transmitowanych online. Od jakiegoś czasu docierały do nas wprawdzie przecieki sugerujące, że E3 2021 odbędzie się tylko cyfrowo, ale dotąd nie doczekaliśmy się żadnego oficjalnego komentarza, więc część osób żyła nadzieję, że będzie inaczej i choć na chwilę wrócimy do swoich zwyczajów sprzed pandemii.

Reklama

Nic z tego, wygląda na to, że w zamian dostaniemy 3 dni pełne streamingów, wersji demo do ogrania i wielu wydarzeń cyfrowych, które odbędą się w dniach 16-17 czerwca. Wiemy już też, że Geoff Keighley nie powróci jako twarz streamów na żywo ani materiałów wideo, ale dobre wieści są takie, że możemy liczyć na kolejną edycję jego Summer Game Fest.

Tak czy inaczej, dzisiejsze informacje nie będą dla większości z nas zaskoczeniem, szczególnie że i bez pandemii duzi wydawcy coraz częściej porzucali E3 dla samodzielnych eventów, gdzie nie musieli walczyć z innymi o uwagę fanów gamingu.

Jeśli jednak wciąż nie możecie się pogodzić z cyfrowymi targami i liczycie na to, że w końcu ponownie znajdziecie się w halach pełnych innych entuzjastów, to jest na to szansa w przyszłości. ESA złożyła już wnioski o fizyczne E3 2022 i 2023, więc jeśli tylko pandemia odpuści, targi powrócą w dobrze znanej wszystkim formie.

Przekaż 1% na Fundację Polsat rozliczając PIT TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy