Reklama

E3 2017: FIFA 18 - jak prezentuje się wersja na konsolę Switch?

Jeżeli zastanawiacie się, jak będzie wyglądać tegoroczna edycja popularnego symulatora piłki nożnej EA na "stacjonarną" platformę Nintendo, to odpowiedź znajdziecie poniżej.

Zaskakująco dobrze, choć wersja na hybrydową konsolkę hula na innym silniku i jest pozbawiona patentu, który EA próbuje nam sprzedać od ostatnich dwóch lat. Jak informowaliśmy Was pod koniec maja, EA Sports traktuje przystosowanie swojej flagowej serii do możliwości Switcha bardzo poważnie.

Ci, którzy podczas targów mieli styczność z edycją przeznaczoną na hybrydową konsolkę, wypowiadają się o niej pozytywnie.

Dziennikarze Eurogamera mieli możliwość ograć edycję przeznaczoną na Switcha oraz rozmówić się z jej producentem. Wnioski?

Reklama

  • Gra jest oparta o kompletnie nowy silnik (nie Frostbite czy Ignite, którego używano przy poprzednich odsłonach serii) i ponoć trzyma stabilnych 60 klatek na sekundę (co do rozdzielczości: 720p na handheldzie, 1080p w trybie stacjonarnym).
  • Fifa Ultimate Team działa "niemal dokładnie tak samo, jak na innych platformach" (oczywiście pojawią się też Ikony, z których pierwszą, bez zaskoczenia, okaże się Cristiano Ronaldo).
    Możemy liczyć na implementację niemal wszystkich trybów. Nie pojawi się natomiast kampania z Aleksem Hunterem.
  • Ci, którzy grali, twierdzą, że w wersji na Switcha FIFA 18 jest podobnie responsywna jak jej większa siostra, nie wygląda natomiast tak dobrze, jak wersja na PS4 Pro (niezwykłe, nieprawdaż?).
  • Trawa i tłum są w 3D, na potrzeby tej wersji zaprojektowano nowy system oświetlenia.
  • Pogramy bądź samotnie z wykorzystaniem obu Joy-Conów, bądź w towarzystwie, z użyciem jednego kontrolera.
  • Premiera Fify 18 (dostępnej także na PS4, XBO i PC) odbędzie się 29 września.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje